- Dokumenty szkoły
- Historia
- Informacje ogólne, zdjęcia pomieszczeń
- Rada Pedagogiczna
- Tradycje
- Projekty edukacyjne
- Przetargi
- Ubezpieczenie dla uczniów 2019/20
- Program "Dobry Start"- 300 zł dla ucznia
- Podręczniki
- Klauzula RODO
- Rada Rodziców
- Szkolne Koło Caritas
- ARCHIWUM WYDARZEŃ
- SAMORZĄD UCZNIOWSKI
- Pedagog szkolny
- Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego rok. szk. 2019/2020
- BHP
- Biblioteka szkolna
- AKTUALNOŚCI 2019/2020
- Psycholog szkolny
- Doradztwo zawodowe
- Nauka zdalna
AKTUALNOŚCI 2019/2020
w
,,Do widzenia szkoło - witajcie wakacje!"
Pod takim hasłem 26 czerwca 2020r. w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor Jolanta Kuśmirek. Choć w tym roku przebiegało w inny niż tradycyjnie sposób wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa, nagrody, wyróżnienia, podziękowania. Wychowawcy klas gratulowali swoim uczniom osiągniętych wyników w nauce, a dzieci i rodzice podziękowali nauczycielom za ich pełną poświęcenia pracę. Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie zupełnie inny, niż ten który właśnie się zakończył. Niech zabrzmią słowa znanej piosenki dla dzieci ,,Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las, niebo i słońce, wolny swobodny czas. Pojedzie z nami piłka i kajak i skakanka, będziemy grać w siatkówkę od samiutkiego ranka. Gorące złote słońce na ciemno nas opali, w srebrzystej bystrej rzece będziemy się kąpali"
Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!
Grzegorz Niewiadomski
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 klasy VIII
,,W drogę" takie słowa zostały napisane na torcie klasy VIII, która w tym roku opuszcza mury naszej szkoły. Dnia 25 czerwca 2020r. o godz. 17.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy VIII. Apel rozpoczął się od wystąpienia p. Dyrektor Jolanty Kusmirek, która podziekowała uczniom za wspólnie spędzony czas w szkole, a także wręczyła świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, listy gratulacyjne dla rodziców i stypendia za wyniki w nauce najlepszym uczniom. Następnie zostały wręczone dyplomy i nagrody za udział w różnych konkursach przedmiotowych a także za godne reprezentowanie szkoły w sekcji sportowej i udział w poczcie sztandarowym. Wychowawczyni klasy VIII podziękowała także swoim uczniom i rodzicom za wspólny wysiłek dydaktyczno-wychowawczy. Nie brakowało łez i wzruszenia, które było widać wśród uczniów i rodziców. Życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji, a przede wszystkim samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji!.
Dyrektor i Nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Bedoniu Wsi
,,Moja własna książka"
„Jedni kochają konie, inni ptaki, jeszcze inni zwierzęta różne. Ja natomiast od dziecka namiętnie pragnąłem posiadać książki.”
Julian Apostata
W akcji plastycznej pt." Moja własna książka" na Dzień Biblioteki i Bibliotekarza wziął udział Dawid Pietrzyk z klasy I. Bardzo Dziękujemy! Brawo! Zapraszamy do obejrzenia przepięknej foto książki pt. ,,Przyroda".
Aneta Kowalczyk-Kosterna, Grzegorz Niewiadomski
Akcja ,,Dla Mai''
Maja z Gminy Brójce choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Celem akcji jest wsparcie zbiórki do której my również się przyłączamy. Wspieramy akcję, przyjmujemy wyzwanie od Przedszkola Samorządowego w Andrespolu. Jak widać zadanie wykonane przez Dyrektora, nauczycieli, uczniów kl.8 i pracowników naszej szkoły. My zaś nominujemy szkołę w Justynowie. Do dzieła!! Każda pomoc się liczy.
Nauczyciele, Uczniowie i Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Bedoniu Wsi
Uśmiechnij się!-selfie z mamą
Mama-bezpłatny etat od którego nie ma urlopu ani zwolnienia, dlatego mamie należą się maksymalne życzenia!. Z tej oto okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Selfie z mamą", aby uwiecznić ten wspaniały dzień. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich mamom za udział w akcji.
Grzegorz Niewiadomski, Aneta Kowalczyk-Kosterna
Dziękuję Ci Mamo!
26 maja to Dzień Matki. Pamiętamy o Was! W tym dniu brak słów by wyrazić to co czujemy do Ciebie Mamo, za co chcemy Ci podziękować. Niech naszym wyrazem wdzięczności będzie wiersz w dniu Twojego Święta.
Mijają lata w rozpędzie
twarde skały czas kruszy.
Miłość matki do dzieci
żaden czas, nigdy nie ruszy.
Mamo -Ty mnie życia uczyłaś,
wszystko co miałaś mi poświęciłaś,
nikt nie ofiaruje mi nigdy więcej,
dziś Ci więc daje serce swe w podzięce!Dal Ciebie Mamo ten kwiatek, niech przypomni Ci, że pamiętamy o Tobie!
Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II
Wesołe żabki
Zielone żabki nad zielonym stawem
urządziły sobie zieloną zabawę.
W zielone się listki ślicznie wystroiły
i w zielonej trawie walczyka tańczyły.
A kiedy pod wieczór były już zmęczone,
to z pasikonikiem
zagrały... w zielone.W dniu 13 maja 2020r podczas świetlicowych zajęć on-line było bardzo wesoło!. Wspólnie z naszymi nauczycielami świetlicy podczas zdalnego spotkania wykonaliśmy wesołe żabki techniką origami. Choć wiosna w pełni to my nie leniuchujemy tylko pracujemy. Nasze żabki już zamieszkały na naszych biurkach.
Aneta Kowalczyk-Kosterna, Grzegorz Niewiadomski
Radosne słoneczko
Radosne słoneczko to kolejny pomysł na prostą, a zarazem ciekawą pracę z papieroplastyki w ramach zajęć świetlicowych dla dzieci, które lubią pomalować, powycinać, poprzyklejać. Wykonanie nie jest trudne, a efekt przestrzennej pracy bardzo ciekawy. Nasze prace jak widać bardzo ucieszą każde oko.
Grzegorz Niewiadomski, Aneta Kowalczyk-Kosterna
Kolorowe biedronki
Dzieci uczęszczające na świetlicę wcale się nie nudzą. Podczas świetlicowych zajęć on-line wykonały przepiękne kolorowe biedronki, które można wykorzystać do dekoracji w swoich domach. Jak się okazało wcale nie było trudno! Wystarczą chęci, kilka kolorowych kartek, nożyczki, czarny mazak oraz klej. Już niebawem kolejne zajęcia z papieroplastyki.
Grzegorz Niewiadomski, Aneta Kowalczyk-Kosterna
Dzień Babci i Dziadka
Na zaproszenie uczniów klas I- III do szkoły tłumnie przybyli wspaniali Goście- Babcie i Dziadkowie. Wnuczęta zaprezentowały program artystyczny- inscenizację wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka”, zabawne scenki, taniec kwiatów oraz kilka wesołych piosenek. Babcie i Dziadkowie zaśpiewali z wnukami „Jagódki”, przypominając sobie swoje dziecięce lata. Na koniec odszukali się na narysowanych przez pociechy portretach i poczęstowali się przygotowanymi przez mamy ciastami i napojami. Do zobaczenia za rok!.
Dorota Szulc
Warsztat rozwijający umiejętność efektywnej nauki
W dniu 3 marca 2020r. uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w warsztatach rozwijających umiejętności efektywnej nauki: jak się uczyć, by się nauczyć?. Zajęcia warsztatowe miały na celu zapoznanie uczestników z efektywnymi metodami uczenia się oraz zainspirowanie do poszukiwania własnych efektywnych metod nauki. Nauka poprzez zabawę. Nauka zgodna z dominującym zmysłem (wzrokowcy itd.) Uczniowie poznali także kilka life hack'ów związanych z pracą naszego mózgu, które mogą pomóc im w nauce.
Ksenia Brzezińska Rum
Rekolekcje ewangelizacyjne ,,ARENA MŁODYCH"
27 i 28 lutego 2020 roku uczniowie klasy VIII uczestniczyli w ważnym wydarzeniu kulturalno-edukacyjnym o charakterze ewangelizacyjnym „Arena Młodych”. To spotkanie zorganizowano z inicjatywy ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia. Dwudniowy program wypełniony integracją, wspólnymi tańcami, pokazem teatralnym, śpiewem - był dla wszystkich cennym i inspirującym doświadczeniem. Modlitwa, adoracja, spowiedź, eucharystia były dopełnieniem wielkopostnych rekolekcji. 10 tys. młodych, a wśród nich i nasi uczniowie wspólnie uwielbiało Boga, oddawało Mu chwałę z radością i prostotą dzieci, wyrażając siebie i swoje emocje.
Ilona Najder
Wisienka Cup - międzyszkolny turniej piłki nożnej
Podczas trzynastej edycji turnieju piłki nożnej Wisienka Cup, który odbył się na terenie szkoły w Wiśniowej Górze, nasza reprezentacja stawiła czoło najlepszym drużynom rejonu gminy Andrespol, Koluszki i Brójce. Od samego początku chłopaki zamierzali pokazać, że ostatnie sukcesy drużyny to nie przypadek. Pierwsza stracona bramka mocno pobudziła drużynę i od tego momentu chłopaki w pięknym stylu rozpracowywali przeciwników. Brak kompleksów pozytywne i nastawienie zespołu pozwoliło szybko odrobić straty, a zespołowa praca pozwoliła wypracować trzecie miejsce w turnieju. Dodam, że za zgodą organizatorów mogli reprezentować naszą szkołę również chłopcy z młodszych klas, którzy jak się okazało, byli bardzo mocnym ogniwem naszego zespołu. Zdobyte doświadczenie z pewnością wykorzystają w kolejnych turniejach, a jeden z nich w przyszłym roku z pewnością przejmie funkcję kapitana drużyny.
Reprezentacja w składzie: Maksymilian Bernacki, Bartosz Furmańczyk, Hubert Furmańczyk, Dawid Śliwiński, Kacper Śliwiński, Tomasz Wojciechowski, Jakub Gabara, Kacper Paluch, Adam Michalski, Jakub Pietrzyk.
Mariusz Kotelnicki
Bal karnawałowy i przedstawienie ,,O mądrej królewnie i smoku ze Złotej Góry"
W czwartek 13 lutego w naszej szkole odbył się, wyczekiwany przez wszystkie dzieci, bal karnawałowy. Sala udekorowana balonami zachęcała do wspólnej zabawy. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, zwierzątka, postacie z bajek, nie zabrakło również diabłów i piratów. Wszyscy bawili się znakomicie przy dźwiękach muzyki. Zabawa była urozmaicana ciekawymi konkursami, a zwycięzcy nagrodzeni zostali słodyczami. Na tańczących czekał poczęstunek, a także niespodzianka przygotowana przez Radę Rodziców- fontanna z czekolady. Na zakończenie przyznano nagrody za najciekawsze i najbardziej pomysłowe przebrania oraz z a udział w różnych konkursach. Zanim jednak rozpoczęła się zabawa, jej uczestnicy obejrzeli przedstawienie wystawione przez aktorów „Bedońskiej Bajki” pt. „O mądrej królewnie i smoku ze Złotej Góry”, która miała w sobie wszystko co bajka mieć powinna. Wystąpiły w niej czarownice, smoki, zapatrzony w mamonę rycerz, skromny królewicz, damy dworu i oczywiście piękna królewna. Z królewskich bogactw rycerz nie zdobył serca królewny i przepędzony przez smoka ledwo uszedł z życiem a królewnę poślubił skromny królewicz. Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że 16 występujących nauczycieli i rodziców uczniów, wykazała się solidnym aktorskim zaangażowaniem. Było dużo śmiechu, radości i uśmiechów wśród publiczności i aktorów. Bardzo dziękujemy Panu Rafałowi. Balcerakowi za efekty świetlne i nagłośnienie, a także Panu Januszowi Aftyce za pomoc przy dekoracji sali.
Grzegorz Niewiadomski
Dodatkowe zajęcia dla dziewcząt i chłopców-SKS 2020
13 lutego 2020 wpłynęła dobra informacja z Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, w związku z kontynuacją programu Ministerstwa Sportu - SKS 2020. Zostaliśmy zakwalifikowani do programu w roku 2020 i niezwłocznie zaczynamy zajęcia. Uczniowie z poszczególnych grup SKS zostaną powiadomieni podczas lekcji. Można się włączyć i brać udział w dodatkowych zajęciach sportowych dla dziewcząt i chłopców.
Krzysztof Bołbot
WALENTYNKOWY CZAR
W tym roku uczniowie naszej szkoły na lekcjach informatyki tworzyli kartki walentynkowe, wszystkie przekazywały dużo miłości. Z tego powodu ogłosiliśmy konkurs na kartkę walentynkową, a oto wyniki:
I MIEJSCE - Dalila Bystrońska kl.3 oraz Emilia Kostera kl.4;
Wyróżnienie: Grzegorz Rzepecki kl.6 , Daria Motyl kl.3, Natalia Maksymiuk kl. 3, Anna Alwasiak kl. 6, Joanna Sławińska kl. 6, Vanessa Kaniuk kl. 3, Nina Shalohina kl. 6 oraz Aleksandra Danielczyk kl. 6. Gratulujemy!!!
Katarzyna Różalska
Dni Doradztwa Zawodowego w Zespole Szkół Budowlano-Technicznych w Łodzi
W dniu 13 lutego 2020r. Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 15 w ramach kampanii ,,Ucz się w Łodzi” zorganizował Dni Doradztwa Zawodowego. Z naszej szkoły na to wydarzenie udała się 10 osobowa grupka uczniów kl.8. Uczniowie mieli możliwość poznać ofertę szkoły, innych szkół zawodowych, wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez nauczycieli przedmiotów zawodowych. Wszyscy rozwiązali także test predyspozycji zawodowych, który pozwolił określić własne predyspozycje zawodowe. Uczniowie mieli także możliwość wzięcia udziału w konsultacjach prowadzonych przez doradców zawodowych z Ośrodka Zawodowego ŁCDNiKP oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Wybór szkoły już niebawem przed nami……
Grzegorz Niewiadomski
Dzień Bezpiecznego Internetu – 11 lutego 2020
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. W naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia wychowawcze mające na celu pokazania uczniom dobrych i złych stron Internetu, natomiast na lekcjach informatyki realizowaliśmy temat "Ciemna strona komputera".
Katarzyna Różalska
Wow! Już po raz szósty wygrywamy!
6 lutego w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi odbył się XIV bal maskowy szkolnych kół Caritas diecezji łódzkiej. Tematem przewodnim strojów był mikrokosmos. Nasze wolontariuszki, Hania Michalska i Julia Malej zdobyły I i II miejsce. Hania z klasy IV w stroju konika polnego -Filipa z bajki „ Pszczółka Maja” wygrała główną nagrodę- kolonie letnie w Bieszczadach. Również piękny i ciekawy strój –komara, miała Julia uczennica klasy VI. Jesteśmy dumni i cieszymy się ogromnie , ponieważ nasza szkoła zdobyła główną nagrodę już po raz szósty. Karnawałowe rytmy urozmaicane pokazami iluzjonisty , świetna zabawa, oryginalne przebrania dzieci ,tworzyły niezwykle bajeczną atmosferę. Aż żal było odjeżdżać...
Ilona Najder
Witaj zimo!!!
Nareszcie zima! Klasa 7 powitała długo wyczekiwany w tym roku pierwszy dzień śnieżnej zimy i z nieukrywanym entuzjazmem ulepiła malutkiego bałwana. Oto i on w pełnej krasie, w doborowym towarzystwie!
Na podwórku bałwan stał,
który dużą głowę miał.
Oczka - czarne, dwa węgielki,
nos z marchewki nie za wielki...
I tak sobie stał.Kiedy ktoś się zimna bał,
to się bałwan z niego śmiał.
Bo gdy wkoło zimno było
jemu właśnie było miło,
gdy na mrozie stał.Panie Bałwanie, do zobaczenia w przyszłym roku!!!.
Marzena Bilińska
,,Zaszyfrowana statystyka"
Pod koniec stycznia w naszej szkole we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym w Łodzi odbyły się warsztaty dla uczniów naszej szkoły pt.,,Zaszyfrowana statystyka". Uczestnikom została przybliżona wiedza dotycząca podstawowych informacji z zakresu statystyki publicznej oraz zeprezentowane zostały różne sposoby kodowania tekstu za pomocą szyfrów klasycznych. Uczniowie starali się odszyfrować nazwy pojęć związanych ze statystyką publiczną i poznawali ich znaczenie oraz dowiedzieli się, gdzie można znaleźć wynikowe informacje statystyczne w zasobach elektronicznych resortu.
Grzegorz Niewiadomski
,,Przygodo trwaj"-relacja z zimowisk w Zakopanem
W dniach 20.01-26.01.2020r. grupka uczniów naszej szkoły pod opieką p. Grzegorza była na zimowiskach w Zakopanem. Wszyscy pod opieką instruktorów doskonalili naukę jazdy na nartach a niektórzy poznawali ją od podstaw. Popołudniu spędzaliśmy czas w centrum Zakopanego, gdzie odbyły się warsztaty ,,Pod Giewontem", a także warsztaty robienia oscypka. Dowiedzieliśmy się o wszystkich sekretach tego sera. Spędzaliśmy aktywnie czas w Aquaparku w Zakopanem i termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Udaliśmy się także pod Wielką Krokiew, gdzie kibicowaliśmy naszym polskim skoczkom. Szkoda, że skończyły się ferie. Drugie półrocze szybko minie i znów wyjedziemy na kolonie. Tym razem nad polskie morze.
Grzegorz Niewiadomski
Ferie zimowe w naszej szkole
W drugim tygodniu ferii zostały zorganizowane w naszej szkole półkolonie dla klas I-III. Naszą przygodę rozpoczęliśmy seansem "Dr Dolittle" w kinie Helios. Drugiego dnia udaliśmy się do Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie dzieci wzięły udzial w prelekcji pt. "Nieustraszeni pogromcy mitów o zwierzętach". Dzieci miały okazję pogłaskać jeża, jaszczurkę a nawet węża! Kolejna wycieczka do Planetarium w Łodzi wzbogaciła naszą wiedzę na temat gwiazdozbiorów i planet. W pozostałe dni uczniowie spędzili aktywnie czas na zajęciach plastycznych i sportowych. Pozdrawiamy wszystkich uczestników :)
Ksenia Brzezińska-Rum, Anita Bołbot, Krzysztof Bołbot
Apel podsumowujący I półrocze
8 lutego odbył się apel podsumowujący I półrocze. Pani Dyrektor wręczyła dyplomy uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu. Wyróżnieni zostali również uczniowie, którzy mają 100% frekwencję na zajęciach. Najwyższe wyniki w nauce w tym półroczu osiągnęła klasa IV, dyplom za najwyższą frekwencję otrzymała klasa Va. Podczas apelu ogłoszono również wyniki konkursów i wręczono laureatom dyplomy oraz nagrody. Wszystkim uczniom jeszcze raz gratulujemy, zachęcamy do udziału w konkursach i życzymy dalszych sukcesów.
Renata Rucka - Prill
Wspólna akcja społeczności szkolnej pod patronatem Szkolnego Koła Caritas
Szkolne Koło Caritas, Samorząd Uczniowski oraz klasa VI przyczyniły się do zrealizowania inicjatywy uczniów klasy VIII. Chłopcy poruszeni tragedią jaka spotkała rówieśnika z Janówki, który stracił dom w wyniku wybuchu gazu, postanowili sprawić mu prezent świąteczny aby okazać mu solidarność w trudnych chwilach. Uczniowie klasy VI przeprowadzili kiermasz zdrowej żywności. Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz świąteczny a Szkolne Koło Caritas rozprowadzało czekoladowe mikołaje. W wyniku tych akcji zebraliśmy 1175 zł. Chłopiec z Janówki otrzymał przed świętami nowego smartfona. Pozostałe środki zostały przeznaczone na naprawę roweru uczennicy, która znajduje się w trudnej sytuacji materialnej.
Dziękujemy za wsparcie!!!
Ksenia Brzezińska -Rum, Ilona Najder
VI Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Kolędujmy razem"
Zespół ,,Kolorowe nutki" w dni 9 stycznia 2020r. wystąpił w VI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek ,,Kolędujmy razem". Wykonał dwie pastorałki ,,Józefie stajenki nie ruszaj" i ,,Od serca do ucha". Zespół wyśpiewał pastorałki ,,grając" na instrumentach smyczkowych (skrzypce, kontrabas, wiolonczela) wykonanych samodzielnie lub przy pomocy rodziców. Zespół zdobył III miejsce. Lena Lesiak za wykonanie pastorałek w kategorii solistów otrzymała wyróżnienie.
Elżbieta Sobczyńska
Spotkanie ze Strażakami
Dwa dni przed feriami wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się ze strażakami jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach. Celem spotkania było uświadomienie uczniom zagrożeń, jakie nesie za sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz jakie niebezpieczeństwa można spotkać podczas zabaw na lodzie i śniegu. Goście przypomnieli również zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych oraz zapoznali z numerami alarmowymi 112, 997, 998 i 999. Wizyta strażaków wywarła na uczniach pozytywne wrażenie. Wiedza przekazana uczniom szkoły z pewnością przyda się w życiu codziennym. Bardzo dziękujemy strażakom z PSP Koluszki za poświęcony naszej szkole czas i udzielenie cennych informacji.
Grzegorz Niewiadomski
Świąteczne dekoracje
Każdego roku w grudniu korytarze, klasy, świetlica zapełniają się świątecznymi dekoracjami. Tak też było i teraz. W klasach młodszych powstały piękne stroiki, wieńce, gwiazdy, mikołaje i choinki. Świetlica również zachwycała elementami bożonarodzeniowymi. Z dnia na dzień oczekiwaliśmy tych najpiękniejszych świąt w roku w otoczeniu rękodzieła uczniowskiego. Wesołych świąt!
Dorota Szulc, Grzegorz Niewiadomski
Wspólne kolędowanie kl. I-III
20 grudnia uczniowie klas I-III spotkali się w świątecznych nastrojach. Klasa pierwsza przedstawiła program artystyczny z piosenkami i wierszami. Następnie wszystkie dzieci przygotowały upominki dla najbliższych- bożonarodzeniowe stroiki. Na zakończenie podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie życzenia i zaśpiewały piękne polskie kolędy.
Iwona Górska, Dorota Szulc
Przedstawienie ,,Jak Zuzia została dobrym człowiekiem"
W dniu 19 grudnia 2019r. uczniowie klas 0-5 obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. ,,Jak Zuzia została dobrym człowiekiem", prezentowany przez Teatr Króla. Dzieci zachwycone były zarówno scenografią, grą aktorską, jak i treścią tego spektaklu. Mamy nadzieję, że prezentowane treści zostaną im na długo w pamięci.
Ksenia Brzezińska-Rum
Jasełka bożonarodzeniowe w naszej szkole
19 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, przygotowane pod opieką p. Ilony Najder, p. Elżbiety Sobczyńskiej i p. Renaty Ruckiej - Prill. To przedstawienie było wyjątkowe i wprowadziło widzów we wspaniały, świąteczny klimat. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem p. dyrektor Jolanty Kuśmirek, która zaprosiła zebranych do wspólnego kolędowania. Niezwykłym akcentem tegorocznych jasełek było odśpiewanie przez uczniów kolędy „Dzisiaj w Betlejem” po łacinie („Hodie Bethlehem”). Wszystkich zaskoczyła gra naszych aktorów oraz przepiękna sceneria, o którą zadbał p. Janusz Aftyka. Po występie zgromadzeni goście podzielili się opłatkiem i wspólnie zaśpiewali słowa piosenki „Jest taki dzień”. Na zakończenie odbył się kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez Caritas działający przy naszej szkole. Jasełka dostarczyły nam wielu wzruszeń i niewątpliwie na długo je zapamiętamy.
Wesołych Świąt!!!
Ilona Najder, Elżbieta Sobczyńska, Renata Rucka-Prill
Jasełka dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wiśniowej Górze
Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Bedoniu Wsi wraz z opiekunami: p. Iloną Najder i p. Elą Sobczyńską odwiedzili 18 grudnia 2019r. pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Wiśniowej Górze. Uczniowie zaprezentowali tradycyjne jasełka związane z Bożym Narodzeniem. Młodzi wykonawcy wystąpili w scenkach biblijnych związanych z narodzinami Chrystusa. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej byli zachwyceni występem uczniów i włączali się we wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
Wszystkim podopiecznym Domu Pomocy Społecznej życzymy spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia!!!
Ilona Najder, Ela Sobczyńska
Specjalne lekcje-wizyta wolontariuszy z Węgier i Włoch
17 grudnia odbyły się w naszej szkole lekcje w języku angielskim z udziałem dwojga wolontariuszy z Węgier i Włoch. Studenci opowiedzieli o historii, atrakcjach turystycznych i zwyczajach świątecznych, jakie panują w ich krajach. Uczniowie chętnie zadawali pytania gościom, uczyli się zwrotów w języku włoskim i węgierskim a przede wszystkim doskonalili język angielski.
Anita Bołbot
II Zimowy rajd po Łodzi
W sobotę 7 grudnia 2019 r. odbył się już po raz drugi "Zimowy Rajd" po Łodzi. Wśród uczestników byli uczniowie naszej szkoły, rodzice oraz nauczyciele. W programie rajdu było zwiedzanie fragmentu ulicy Piotrkowskiej. Zobaczyliśmy tajemnice podwórek tej najdłuższej ulicy w Łodzi. "Spotkaliśmy" kilku bohaterów na Łódzkim Szlaku Bajkowym. Oglądaliśmy łódzkie murale. Słuchaliśmy opowieści przewodników o sławnych Łodzianach oraz o historii i współczesności Łodzi przemysłowej. Na koniec odwiedziliśmy Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie zwiedziliśmy część historyczną zrewitalizowanej elektrowni a następnie uczestniczyliśmy w zabawach interaktywnych, zdobywając wiedzę o różnych zjawiskach fizycznych, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Wszyscy "rajdowicze" na pewno podnieśli swój poziom wiedzy o najbliższym dużym mieście w naszej okolicy oraz poziom wiedzy edukacyjnej z przedmiotów przyrodniczych. Uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe znaczki zaprojektowane, wykonane i ofiarowane nam przez mamę dzieci z przedszkola p. Monikę Gabarę.
Jolanta Kuśmirek
Eco zabawki
W ramach lekcji języka angielskiego, uczniowie klasy III wykonali eco zabawki. Gratulujemy kreatywności i ekologicznego podejścia do zabawy!
Anita Bołbot
Mikołajkowe szaleństwo
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Przed południem odwiedził nas Mikołaj, który przyniósł nam słodkie prezenty. To był fajny, ciekawy dzień… - Długo będę go pamiętać… - Lubię mikołajki… - to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia.
Wesołych Świąt!!!
Grzegorz Niewiadomski
Warsztaty plastyczne z rodzicami
3 grudnia odbyły się warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci z klas młodszych. Powstały na nich piękne świąteczne dekoracje oraz kartki. Każda rzecz zostanie wystawiona na sprzedaż podczas kiermaszu przed szkolnymi jasełkami. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie finansowe rodziny chłopca z Janówki, poszkodowanej podczas pożaru. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za poświęcenie swojego czasu i miłą, wspólną zabawę.
Wychowawczynie kl. I-III
Mikołajki
Dla uczniów klas młodszych zorganizowana została mikołajkowa niespodzianka. Rodzice utrzymali w tajemnicy przed swoimi dziećmi plan na ten dzień. Do klas podrzucono list od mikołaja z zaproszeniem do wyjazdu. Do samego końca uczniowie nie wiedzieli, dokąd jadą. Jakież było zdumienie, a potem okrzyki radości, gdy dotarliśmy do Ballandii w Wiączyniu. Przez dwie godziny nie brakowało dzieciom energii do zabawy na niezliczonych atrakcjach. Niespodzianka się udała!
Dorota Szulc
Konkurs nt. HIV/AIDS w Liceum Ogólnokształcącym w Wiśniowej Górze
W dniu 3 grudnia 2019, reprezentacja z klasy 8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Bedoniu w składzie: Mateusz Klatka, Jakub Witek, Michał Perka zajęła VI miejsce w konkursie wiedzy o HIV/AIDS zorganizowanym przez LO im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze.
Serdecznie gratulujemy reprezentacji naszej szkoły!!.
Grzegorz Niewiadomski, Krzysztof Bołbot
Spotkanie na Olimpie
29 listopada pracownia polonistyczna zamieniła się w grecką górę Olimp. Odbyło się tu spotkanie mitologicznych bogów, w których wcielili się uczniowie klas V a i V b. Przybyli gromowładny Dzeus, groźny Ares, Hefajstos, Dionizos, Hermes, Asklepios, piękna Afrodyta, boska Hera, Hebe, Hestia, Iris, Persefona oraz Nike, bogini zwycięstwa. Nie tylko utrwaliliśmy wiedzę dotyczącą postaci mitologicznych, ale przede wszystkim dobrze się bawiliśmy.
Renata Rucka-Prill
Inscenizacja ,,Dziadów" A. Mickiewicza
28 listopada uczniowie klasy VII wystąpili w przedstawieniu inspirowanym dramatem A. Mickiewicza. Młodzi aktorzy z powodzeniem zmierzyli się z trudnym tekstem, przenosząc nas w tajemniczy klimat widowiska.
Marzena Bilińska
FUNtastyczny KONQRS RECYTATORSKI
27 listopada, uczniowie klasy II a (Lena Lesiak i Adrian Gutowski) oraz uczennica klasy III a (Helena Fiks), wzięli udział w konkursie recytatorskim „FUNtastyczny KONQRS RECYTATORSKI”, organizowanym przez Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi. Głównym celem konkursu było propagowanie piękna poezji angielskiej oraz przełamywanie bariery w mówieniu w obcym języku. Gratulujemy wspaniałych wystąpień.
Anita Bołbot
25 listopada-Dzień Pluszowego Misia
25 listopada swoje świeto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu-Pluszowy Miś. Czy wiecie, że Światowy Dzień pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki tj. w 2002 roku?. My także dzisiaj przynieśliśmy do szkoły nasze ulubione przytulanki, które bardzo lubimy. Wszyscy doskonale się bawiliśmy w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misia nie przemija.
Sto lat Misiu!!!
Grzegorz Niewiadomski, Dorota Szulc
Finał Łódź Park Tour-sukcesy uczniów ZSP Bedoń i UKS Bedoń
W maju 2019 roku przystąpiliśmy do miejskiego cyklu biegów na orientację Łódź Park Tour. Pierwsze trzy starty to rywalizacja na terenach Kampusu Politechniki Łódzkiej (15 maja), Stoki (16 czerwca) i osiedla Batorego (5 września). Pierwsze zmagania to rywalizacja o dobre lokaty, o które każdy uczestnik walczyłby w ostatnim czwartym biegu, aby wystartować z jak najlepszej pozycji. Finałowa impreza odbyła się na terenie osiedla Radogoszcz Wschód (3 października), a start odbył się po zachodzie słońca i przy świetle księżyca. Ostatecznie nasz najlepszy zespół zajął III miejsce w całym cyklu. Udało nam się zdobyć cenne doświadczenie i poznać fajnych ludzi. Nasz klub małymi krokami wchodzi w świat orientacji sportowej. Więcej informacji w zakładce osiągnięcia uczniów.
Mariusz Kotelnicki
Wycieczka do Łodzi klasy IV i VI
19 listopada uczniowie klasy 4 i 6 wraz z wychowawcami pojechali na małą wycieczkę do Łodzi. Najpierw odwiedzili Planetarium, a tam pokaz „Najbliższe Podwórko”. Następnie wzięli udział w warsztatach architektonicznych „Świątynie Czterech Kultur” zorganizowanych przez Centrum Dialogu im. M. Edelmana w Łodzi.
Katarzyna Różalska, Urszula Baranowska
Gminny Konkurs Wiedzy o II Wojnie Światowej
Konkurs odbył się w naszej szkole w dniu 12 listopada 2019 r. Wzięło w nim udział 30 uczniów: 4 z SP Bedoń, 4 z SP Justynów, 21 z SP Wiśniowa Góra. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania trudny test. Pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy siódmej naszej szkoły -Jakub Ścieżko. Kolejne 3 miejsca zajęli uczniowie SP Wiśniowa Góra. Przyznano też 5 wyróżnień dla czworga uczniów SP Wiśniowa Góra i jednego ucznia SP Justynów. Wszystkim uczestnikom konkursu składamy wyrazy uznania za wykazaną aktywność.
Zwycięzcom gratulujemy!
Urszula Baranowska
Barwy i smaki jesieni
„Kto powiedział, że jesień jest smutna,
że ma kolor szarego płótna,
że jej prawie nie widać we mgle?
Kto to wszystko powiedział?
My, nie!
Uczniowie klas młodszych zaprezentowali kolory i smaki jesieni. Klasa II przygotowała montaż słowno- muzyczny. Dzieci zachwyciły strojami w ciepłych barwach oraz wesołymi, jesiennymi wierszami i piosenkami. Klasa III przedstawiła informacje o witaminach niezbędnych dla naszego zdrowia. Wcześniej dzieci malowały plakaty dotyczące zdrowych produktów i występujących w nich witamin. Każda z klas przygotowała coś zdrowego i pysznego. Pierwszoklasiści- kanapki, drugoklasiści- owocowe szaszłyki, trzecioklasiści- jogurt z płatkami, otrębami, owocami i orzechami. Na koniec odbyła się degustacja. Pychota!
Dorota Szulc
Międzyklasowy konkurs piosenki patriotycznej
W dniu 13 listopada odbył się w naszej szkole międzyklasowy konkurs piosenki patriotycznej. W ten sposób nasi uczniow uczcili Święto Niepodległości Polski. Wszystkie klasy z dużym zaangażowaniem przygotowywały się do występu. Oprócz śpiewu zaprezentowały także elementy inscenizacji swoich piosenek. W konkursie I miejsce zajęły ex aequo klasy: IV i VIII, otrzymując w nagrodę słodycze.
Urszula Baranowska
Wycieczka do Warszawy kl. Va i Vb
12 listopada uczniowie klas V a i V b pod opieką p. R. Ruckiej - Prill i p. E. Sobczyńskiej wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Celem było zwiedzenie Starego Miasta i Centrum Nauki Kopernik. Naszą wizytę w Warszawie rozpoczęliśmy od pobytu na placu Zamkowym, gdzie znajdują się Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta III Wazy. Podczas wędrówki obejrzeliśmy wnętrze Katedry św. Jana, pomnik Warszawskiej Syrenki na Rynku Starego Miasta, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, spacerowaliśmy po Krakowskim Przedmieściu mijając Pałac Prezydencki. Najważniejszym punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Tu powitał nas robot wielkości człowieka, machający rękoma, mówiący, którym można było sterować za pomocą przycisków umieszczonych na dodatkowym panelu. CNK to miejsce, gdzie uczniowie mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję zobaczyć mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń i wszechświata. Dowiedzieliśmy się poprzez zabawę, jak rozchodzą się fale dźwiękowe i światło. To był bardzo udany dzień.
Renata Rucka-Prill
Dla Niepodległej
8 listopada 2019r. cała społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu". Odświętnie ubrani uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły o godz. 11.11 z dumą zaśpiewali pieśń ,,Mazurek Dąbrowskiego".
Urszula Baranowska
Ślubowanie klasy 1
7 listopada 2019r. pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Nim jednak nastąpił ten uroczysty moment, dzieci musiały wykazać się wiedzą dotyczącą zachowania się w szkole i na drodze, pochwalić się umiejętnościami recytatorskimi i wokalno-tanecznymi. Występ udał się znakomicie. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia i wręczyła pierwszakom ich pierwszy w życiu dokument-legitymację szkolną.
Iwona Górska
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
Dnia 7 listopada uczniowie i rodzice klasy 6 wraz z wychowawcą Katarzyną Różalską wspólnie ze Szkolnym Kołem Caritas zorganizowali kiermasz zdrowej żywności. Przygotowaliśmy różne owoce, soki oraz przepyszne warzywne kanapeczki. Aby połączyć zdrowe z pożytecznym sprzedawaliśmy te produkty na przerwach za symboliczną złotówkę. Zebrane pieniądze przeznaczymy dla chłopca , który stracił wszystko po wybuchu gazu w jego domu. Serdecznie dziękujemy, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tego kiermaszu oraz wszystkim kupującym, za wrzucenie złotóweczki do słoika.
Katarzyna Różalska, Grzegorz Niewiadomski
,,Pamiętamy"-wieczornica upamiętniająca 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
Pamiętamy - taka była myśl przewodnia wieczornicy z udziałem Rodziców, która odbyła się w naszej szkole w dniu 5 listopada 2019r. W pierwszej części uroczystości uczniowie Szkoły Podstawowej w Bedoniu zaprezentowali swoim Rodzicom, poświęconą 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, część artystyczną, którą wcześniej, w październiku bieżącego roku, obejrzała społeczność uczniowska. Druga część była upamiętnieniem 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Młodzi artyści wierszem i piosenką opowiedzieli o nadziejach, bohaterstwie i dramatach powstańców warszawskich oraz ludności cywilnej Warszawy, poruszając głęboko uczucia zgromadzonej widowni. Takie spotkanie w gronie uczniów i ich Rodziców stało się więc okazją do patriotycznych wzruszeń, ale także okazją do podziwiania muzycznych, recytatorskich i aktorskich talentów naszych uczniów.
Urszula Baranowska
Wojewódzki konkurs recytatorski poezji Karola Wojtyły i papieża św. Jana Pawła II.
5 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się finał Wojewódzkiego konkursu poezji Karola Wojtyły i wierszy o św. Janie Pawle II pod patronatem Kuratorium Oświaty i Wydziału Katechetycznego w Łodzi. Uczestniczyło w nim 49 uczestników z 17 szkół. Przewodniczącą jury była Pani Kamila Litman- dziennikarka Radia Łódź, członkowie to Przewodniczący Wydziału Katechetycznego w Łodzi - ks. Marcin Wojtasik i proboszcz naszej parafii w Bedoniu ks. Włodzimierz Kujawin. Najlepsi z najlepszych , bowiem wyłonieni w toku eliminacji wewnętrznych recytowali poezję Karola Wojtyły i wiersze o Janie Pawle II. Konkurs uświetnił program artystyczny poświęcony papieżowi. Był też poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców i liczne przerywniki w postaci zagadek, koła fortuny przygotowane przez wolontariuszki ze szkolnego koła Caritas. I miejsce w konkursie w kategorii I-III zdobyła uczennica ze szkoły nr 2 w Łodzi, , w kategorii IV-VIII – uczennica ze szkoły podstawowej w Jarostach. Były również 4 wyróżnienia. Wszyscy opiekunowie gratulowali wspaniałej atmosfery i doskonałej organizacji konkursu. Mamy nadzieję, że konkurs na stałe wejdzie do tradycji szkoły i za rok odbędzie się druga edycja.
Ilona Najder
link do zdjęć
IV Ogólnopolski konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej
W dniu 5 listopada 2019r. członkowie zespołu ,,Kolorowe nutki" pod opieką p. E.Sobczyńskiej wzięli udział w Ogólnołódzkim konkursie Pieśni i piosenki Patriotycznej. Wystąpiły solistki: Karolina Wlazłowska i Lena Lesiak wraz z zespołem.
Elżbieta Sobczyńska
Szkoła pamięta...
29 października uczniowie klasy II odwiedzili miejsca pamięci poświęcone osobom zasłużonym i cenionym przez bedońską społeczność. Były to: kamień upamiętniający żołnierza AK majora Włodzimierza Jaskulskiego ps. "Wroniec" oraz ławeczka p. Andrzeja Radeckiego - długoletniego dyrektora Ośrodka Rozwojowo-Wdrożeniowego Lasów Państwowych w Bedoniu. Postać majora przybliżył uczniom wnuk, a nasz absolwent p. Wojciech Korwin-Kochanowski. Szczególnym zainteresowanie wzbudziły ordery i odznaczenia, które otrzymał p. Jaskulski. Zarówno przy ławeczce, jaki przy kamieniu uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze.
Małgorzata Sarzyńska
Jesienne inspiracje
Jesień rozgościła się za oknami na dobre. Uczniowie klas młodszych zaprosili ją także na szkolny korytarz. Ze zgromadzonych jesiennych darów oraz kolorowego papieru i bibuły wykonali rozmaite prace, które rozweselają ciepłymi barwami ściany, okna i parapety.
Dorota Szulc
Wycieczka do Centrum Edukacji Leśnej w Rogowie
18 X uczniowie klas I- III odwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczo- Leśnej w Rogowie. Tam, wraz z przewodnikiem, wybrali się do otaczającego ośrodek parku, nazywali znane drzewa, poznawali nowe, rzadziej spotykane gatunki, zbierali liście, żołędzie, nasiona, by później wykonać z nich jesienną kompozycję. Zwiedzili także Muzeum Lasu i Drewna, gdzie obejrzeli bogatą kolekcję ssaków, ptaków, owadów i szyszek.
Dorota Stańczak
Dzień Edukacji Narodowej
W dniu 14.10.2019r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Bedoniu Wsi odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Następnie przekazała głos Rodzicom i uczniom. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie podkreślali swoją wdzięczność a Rada Rodziców przygotowała niespodziankę: słodki, owocowy tort, który umilił ten radosny dzień. Chętni uczniowie wzięli udział w przygotowanym z tej okazji show ,,Mam talent”, prezentując swoje talenty słowne, muzyczne i taneczne. Wielką niespodzianką był występ akrobatów, których popisy wzbudziły wiele emocji wśród publiczności.
Grzegorz Niewiadomski
Dzień Papieski-Święto Patrona
W niedzielę tj. 13 października 2019 roku wzięliśmy udział w uroczystej mszy św. w kościele w Bedoniu poświęconej obchodom XIX Dnia Papieskiego i Święta Edukacji Narodowej . Społeczność szkolna oraz parafianie modlili się w intencji nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Po mszy św. uczniowie z Koła Patrona i Kolorowych Nutek, przygotowani przez Panie Ilonę Najder i Elżbietę Sobczyńską, zaprezentowali program muzyczno-słowny nawiązujący do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego „Wstańcie chodźmy". Występ został nagrodzony gromkimi brawami.
Ilona Najder
Warsztaty „Kreatywne myślenie kluczem do sukcesu”
8 października uczniowie klas V a i V b oraz klasy VI wzięli udział w warsztatach „Kreatywne myślenie kluczem do sukcesu”. Zajęcia zostały przeprowadzone przez p. M. Wilmowskiego i p. E. Koper, doradców zawodowych z Ośrodka Doradztwa Zawodowego ŁCDNiKP. Uczniowie nie tylko dowiedzieli się, czym zajmuje się doradca zawodowy i z jakimi problemami można się do niego zwrócić, ale także, czym jest kreatywność i co jest potrzebne do jej pobudzenia. Celem warsztatów było uświadomienie, że kluczem do osiągnięcia sukcesu we współczesnym świecie są przede wszystkim twórcze myślenie i umiejętność współpracy z innymi. Na zajęciach zastosowano metodę ćwiczeń, gier dydaktycznych oraz burzę mózgów. Uczniowie rozwijali płynność skojarzeniową i wyobraźnię. Poprzez zabawę doskonalili umiejętność pracy w grupie, komunikowania się, pobudzali twórcze myślenie.
Renata Rucka-Prill
Warsztaty architektoniczne ,,Świątynie Czterech Kultur"
3 października uczniowie klas piątych wzięli udział w warsztatach architektonicznych „Świątynie Czterech Kultur” zorganizowanych przez Centrum Dialogu im. M. Edelmana w Łodzi. Dowiedzieliśmy się nie tylko, przez jakie narodowości zamieszkiwana była XIX-wieczna Łódź, ale także, dlaczego miasto to było nazywane „ziemią obiecaną” i „ziemią przeklętą”. Rozwiązując zaszyfrowane wiadomości, rebusy i zagadki uczniowie poznali historię i szczegóły architektoniczne jednej ze słynnych łódzkich budowli: cerkwi św. A. Newskiego znajdującej się u zbiegu ulic Narutowicza i Kilińskiego. Niezwykłą pomocą była układanka- klocki wykonane z kolorowego szkła akrylowego, z których układaliśmy obrazy cerkwi. Na zakończenie uczniowie podzieleni na grupy stworzyli, wykorzystując różnego rodzaju materiały plastyczne oraz wiedzę zdobytą podczas zajęć, własne projekty cerkwi. Udział w warsztatach był dla nas wszystkich niezwykłym doświadczeniem.
Renata Rucka-Prill
Uroczystość z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej
Dnia pierwszego września roku pamiętnego wróg napadł na Polskę a kraju sąsiedniego...- zaśpiewały uczennice podczas szkolnej uroczystości w dniu 27 września 2019r. Przypomniały w ten sposób o 80.rocznicy wybuchu II wojny światowej. Nasi artyści opowiedzieli słowami wzruszających wierszy i piosenek o bohaterstwie polskich żołnierzy, wielkiej mądrości, odwadze i odpowiedzialności dowódców oraz o dramacie, który był udziałem ludności cywilnej. Cała społeczność naszej szkoły oddała hołd bohaterom i ofiarom II wojny światowej.
Urszula Baranowska
Szkolny Turniej Pięknego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. W tym roku do akcji przyłączyła się także nasza szkoła. W dniu 2 października odbył się Szkolny Turniej Pięknego Czytania. Uczniowie klas IV-VI z wielkim zaangażowaniem odczytali przygotowane przez siebie fragmenty wybranych legend. Wysłuchaliśmy m.in. „Legendy o smoku wawelskim”, „O Popielu” czy „O Warsie i Sawie”. Jury w składzie: p. Ksenia Brzezińska-Rum, p. Marzena Bilińska i p. Urszula Baranowska, musiało podjąć trudną decyzję wytypowania zwycięzcy. I miejsce zostało przyznane Mai Dzik, uczennicy klasy V a. II miejsce zajęli: Hanna Michalska i Franciszek Milnikel, uczniowie klasy IV. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Franciszek Rodak, Oliwia Pietranek (klasa IV), Mikołaj Ojrzyński, Błażej Ojrzyński (klasa V a) oraz Piotr Kozanecki (klasa VI). Zwycięzcom gratulujemy wygranej, wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie. Jednocześnie mamy nadzieję, że narodziła się nowa tradycja w naszej szkole i akcja będzie kontynuowana w latach następnych.
Renata Rucka - Prill
Rajd jesienny
25 września klasa VII wyruszyła na Rajd Jesienny. Wyposażeni w karty pracy i dobry humor, wyruszyliśmy spod budynku naszej szkoły. Drogą przez pola udaliśmy się do Kościoła w Bedoniu Przykościelnym. Tam Kuba i Kacper opowiedzieli nam kilka ciekawostek z historii parafii. Mogliśmy też obejrzeć wnętrze kościoła. Najdłuższy odcinek naszej trasy do zabytkowego cmentarza z I wojny światowej w Wiączyniu Dolnym pokonaliśmy w doskonałym nastroju. Po drodze nakarmiliśmy jabłkami konie ze stadniny i lasem dotarliśmy do cmentarza. Poznaliśmy historię tego miejsca i zobaczyliśmy miejsce spoczynku żołnierzy armii rosyjskiej i niemieckiej. Mogliśmy wykorzystać naszą wiedzę geograficzną w praktyce. Wyznaczaliśmy współrzędne geograficzne przy pomocy aplikacji GPS i przeliczaliśmy długość trasy na podstawie skali mapy. Kto nie był, niech żałuje
.
Anita Bołbot, Mariusz Kotelnicki
Narodowe Czytanie 2019
Akcja „Narodowe Czytanie” to zainicjowany w 2012 r. przez Prezydenta RP ogólnopolski projekt czytania wybitnych dzieł literackich. Dziewiątego września również nasza szkoła aktywnie włączyła się do ósmej edycji akcji. Lekturą Narodowego Czytania w tym roku zostały nowele polskie. Uczniowie klas IV – VIII wraz z nauczycielkami: p. R. Rucką – Prill i p. M. Bilińską wspólnie przeczytali trzy spośród ośmiu zaproponowanych tytułów: „Katarynkę” B. Prusa, „Sachema” H. Sienkiewicza oraz „Dobrą panią” E. Orzeszkowej. Kolejne Narodowe Czytanie już za rok. Czekamy z niecierpliwością.
Renata Rucka-Prill
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Dla każdego ucznia nowy rok szkolny wiąże się z planami i wyzwaniami, którym w trakcie nauki chce sprostać. Z takimi postanowieniami 2 września 2019 roku o godzinie 9:00 spotkali się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Bedoniu Wsi na uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała pani dyrektor Jolanta Kuśmirek, witając zaproszonych gości, rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów, wkraczających w mury naszej placówki. Pierwszaki zaprezentowały się społeczności szkolnej i zostały przywitane gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy udali się do klas, gdzie odbyły się spotkania z wychowawcami. Na koniec zabrzmiał także pierwszy powakacyjny dzwonek....
Grzegorz Niewiadomski