- Dokumenty szkoły
- Historia
- Informacje ogólne, zdjęcia pomieszczeń
- Rada Pedagogiczna
- Tradycje
- Projekty edukacyjne
- Przetargi
- Ubezpieczenie dla uczniów 2019/20
- Program "Dobry Start"- 300 zł dla ucznia
- Podręczniki
- Klauzula RODO
- Rada Rodziców
- Szkolne Koło Caritas
- ARCHIWUM WYDARZEŃ
- SAMORZĄD UCZNIOWSKI
- Pedagog szkolny
- Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego rok. szk. 2019/2020
- BHP
- Biblioteka szkolna
- AKTUALNOŚCI 2019/2020
- Psycholog szkolny
- Doradztwo zawodowe
- Nauka zdalna
ARCHIWUM WYDARZEŃ
Rok szkolny 2018/19
Dzień Sportu i Zabawy
W piątek, 14 czerwca 2019 r.,w naszej szkole odbył się Dzień Sportu i Zabawy. Rada Rodziców zorganizowała liczne atrakcje dla wszystkich dzieci. Można było pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, pomalować buźkę w dowolne wzory i kolory, poskakać przy strażackim wężu i ochłodzić nieco w ten upalny dzień. Szkolni sportowcy rozegrali mecz piłki nożnej, a Koło Caritas urządziło loterię, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Rodzice przygotowali różne smakołyki, a na koniec imprezy zaskoczyli wszystkich pyszną pizzą- ulubioną potrawą uczniów.
Ewa Kądziołka
Wycieczka klasy I "Szlakiem starych zawodów"
6 czerwca br. uczniowie klasy I byli na wycieczce p.n. „Szlakiem starych zawodów”. Rozpoczęliśmy wędrówkę od Bolimowa. Zwiedziliśmy warsztat garncarski p. Konopczyńskich, który działa od 200 lat. Dzieci miały możliwość zrobienia małej ceramiki na kole garncarskim oraz lepiły różne rzeźby z gliny. Wysłuchały również legendy o ptaszku bolimowskim, który widnieje na ceramice. Następnie odwiedziliśmy bibliotekę. Tutaj miały miejsce warsztaty wycinankarskie. Zrobiliśmy piękne wycinanki przedstawiające wspomnianego ptaszka bolimowskiego. Ostatnim punktem programy była plantacja wierzby pod Piątkiem. Zaczęliśmy od spotkania z gospodarzami, którzy opowiedzieli o uprawie wierzby i pokazali swoje wyroby z wikliny. Następnie mogliśmy przejść przez labirynt utworzony na plantacji. Spróbowaliśmy swoich umiejętności w wyplataniu wikliny. Na koniec dzieci „szalały” w szałasach i innych wiklinowych budowlach. Mimo męczącego upału wycieczka była bardzo udana.
Małgorzata Sarzyńska
Warsztaty przyrodnicze "Las- ogród w słoiku"
10 czerwca uczniowie klasy II, III, IVa, IVb samodzielnie wykonali swój własny las- ogród w słoju. Były to niezwykle ciekawe warsztaty przyrodnicze. Dzieci przypomniały sobie, czego rośliny potrzebują do życia. Do domów uczniowie zabrali wspaniale prezentujące się szklane ogrody. Jeśli mali hodowcy będą przestrzegać zasad pielęgnacji roślin, lasy- ogrody długo będą zachwycać każdego, kto je zobaczy.
Dorota Stańczak
Zielona szkoła klas IVa, IVb i klasy V
W dniach 5-7 czerwca uczniowie klas czwartych i uczniowie klasy piątej wybrali się na wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Pierwszym punktem wycieczki była Kruszwica. Tu weszliśmy na Mysią Wieżę, z której szczytu podziwialiśmy panoramę jeziora Gopło, Kruszwicy i okolicy. Przypomnieliśmy sobie także legendę o Popielu. Następnie przejechaliśmy do Gniezna, pierwszej stolicy Polski. Zwiedziliśmy katedrę gnieźnieńską z jej słynnymi drzwiami pochodzącymi z XII. Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy wizytą w Biskupinie, w którym zapoznaliśmy się z najstarszymi śladami kultury łużyckiej i podziwialiśmy rekonstrukcję prehistorycznej osady, otoczonej murami obronnymi. W Biskupinie uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonali naczynia z gliny. Następnie odbyliśmy rejs statkiem po Jeziorze Biskupińskim i pojechaliśmy kolejką wąskotorową do Wenecji. Zwiedziliśmy skansen kolejki wąskotorowej oraz ruiny zamku z XIV w. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Poznań. Wysłuchaliśmy legendy o koziołkach poznańskich, spacerowaliśmy po Ostrowie Tumskim, w którym zostali pochowani pierwsi władcy chrześcijańskiej Polski – Mieszko I i Bolesław Chrobry. Na zakończenie wycieczki uczniowie wzięli udział w warsztatach w Muzeum Rogalowym, gdzie poznali elementy gwary poznańskiej i przy użyciu tradycyjnych narzędzi wspólnie przygotowali rogale świętomarcińskie. Oczywiście każdy uczestnik warsztatów otrzymał certyfikat czeladniczy. To były trzy dni pełne niezapomnianych wrażeń.
Renata Rucka - Prill
Biegnijmy razem- dla Zuzi!
6 czerwca 2019 na Zdrowiu odbył się VIII charytatywny bieg Caritasu „ Biegnijmy z pomocą”. Naszą szkołę reprezentowało 14 wolontariuszy ze szkolnego koła Caritas. Dla wszystkich uczestników odcinek podstawowy wynosił 200 metrów, ale nasi reprezentanci przebiegli dużo więcej i zrobili coś więcej. Wpłaciliśmy bowiem 295 zł na dofinansowanie terapii protonowej 11-letniej Zuzi, u której wykryto guza pnia mózgu. Oprócz biegu były liczne atrakcje: miasteczko cyrkowe, gry zespołowe, malowanie buzi, dmuchane zamki, tańce, wspólne śpiewy, poczęstunek. Bawiliśmy się super, aż żal było wracać…
Ilona Najder
Przedstawienie profilaktyczne
W dniu 6 czerwca 2019 r. Teatr Maska wystawił sztukę ,,Laboratorium życia" . Z przedstawienia uczniowie dowiedzieli się, jak negatywnie na funkcjonowanie człowieka oraz zdrowie wpływają narkotyki i dopalacze. Szczególne istotne znaczenie miało przekazanie ważnych informacji na temat zachowań asertywnych i korzyści płynących z ich stosowania w codziennym życiu. Po obejrzeniu przedstawienia ważna wskazówka dla wszystkich- Nie daj się wciągnąć w różnego rodzaju UZALEŻNIENIA!!!. STOP UZALEŻNIENIOM!!
Grzegorz Niewiadomski
Zielona szkoła klasy II i kl. III w Karkonoszach.
W dniach 20- 22 maja uczniowie klasy II i III spędzali czas w Karkonoszach.
Zwiedzili Starą Chatę Walońską, siedzibę walonów — spadkobierców średniowiecznych mistrzów w dziele wydobywania i przetwarzania bogactw naturalnych, rud żelaza, metali, kamieni szlachetnych i kwarcu. Dzieci mogły podziwiać przepiękne okazy minerałów wydobyte w okolicach Szklarskiej Poręby, a także wziąć udział w zabawie w podziemiach Chaty. Wykonywały też naczynia z gliny oraz bransoletki ze sznurków i kolorowych koralików. W Leśnej Hucie zobaczyły, jak tworzy się piękne figurki z barwionego szkła. W miejscu zakwaterowania, w Przesiece, uczniowie przespacerowali się leśną ścieżką do wodospadu Podgórnej, trzeciego pod względem wielkości w Karkonoszach. Największym wyzwaniem dla uczestników było dotarcie do schroniska Samotnia. W Karpaczu odwiedzili świątynię Wang oraz Dziki Wodospad. Zielona szkoła dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. A widoki? Wystarczy spojrzeć na galerię zdjęć!
Dorota Stańczak
Urodziny Patrona
17 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 99. rocznicy urodzin Patrona- św. Jana Pawła II. Uczniowie z koła Patrona i Caritas zaprezentowali przedstawienie zatytułowane " Uczniowskie miłosierdzie". W scence własnego scenariusza pokazali, że nie tylko znają fakty z życia Jana Pawła II, zdobywają nagrody w konkursach wiedzowych, ale wiedzą, czym jest miłosierdzie i jak je wypełniać w codziennym życiu. Były tańczące puszki Caritasu, uśmiech i gromkie brawa. Na koniec wszyscy odśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II- Barkę.
Ilona Najder
Bliżej Teatru Wielkiego
10 kwietnia w ramach realizacji projektu Bliżej Teatru Wielkiego uczniowie klas czwartych, pod opieką p. R. Ruckiej – Prill i p. E. Sobczyńskiej, obejrzeli spektakl baletowy „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Malownicza inscenizacja, przepiękne kostiumy i wyjątkowa muzyka sprawiły, że bajka, oparta na jednej z najbardziej znanych baśni braci Grimm, dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.
Renata Rucka - Prill
Egzamin ósmoklasistów
15 kwietnia 2019 r. o godzinie 9.00 wszyscy uczniowie ósmej klasy przystąpili do egzaminu z języka polskiego. Dzień później (16.04) dzielnie rozwiązywali matematyczne zadania. Ostatniego dnia egzaminu wykazywali się znajomością języka angielskiego. Emocje, gonitwa myśli, stoicki spokój, trochę strachów, trochę żartów, wszyscy bardzo się starali i na pewno dobrze zdali!Trzymamy kciuki!
Katarzyna Hejman
Wręczenie nagród laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
3 kwietnia w siedzibie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Dyplom i nagrodę książkową z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty otrzymał Piotr Prill, uczeń klasy VIII, laureat Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu z Historii. Piotrowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Renata Rucka - Prill
Dzień Dresiarza
Kto lubi chodzić w dresie? Chyba wszyscy, o czym świadczy zorganizowany w naszej szkole Dzień Dresiarza. Najbardziej odpowiednim strojem były wygodne i niezawodne dresy. Najpierw swoje dresiarskie stroje zaprezentowały grupy przedszkolne, następnie klasy 1-3 i klasy 4-8. Wszyscy byli ubrani w dresy, dlatego każdy otrzymał słodką niespodziankę. Już niebawem Dzień Eleganta. Huraaaaaaaa.......
Grzegorz Niewiadomski
NIE dla smogu
W lutym i marcu bieżącego roku uczniowie naszej szkoły realizowali projekt pt. "NIE dla smogu" poświęcony zagadnieniom dotyczącym zanieczyszczeń powietrza .W ramach projektu uczniowie poznali problem smogu czytając zgromadzone na ten temat artykuły w czasopismach i internecie, następnie doświadczalnie badali przyczyny smogu oraz jakość powietrza w najbliższej okolicy. Po zgromadzeniu wiadomości na temat tego niebezpiecznego zjawiska na lekcjach przyrody i techniki wykonywali plakaty i makiety przedstawiające przyczyny oraz efekt smogu. Uczniowie klas VI-VII wykonali prezentacje multimedialne, które zawierały efekt zgromadzonej wiedzy. Podsumowanie projektu odbyło się w sali przyrodniczej z udziałem wszystkich uczniów szkoły. Teraz już wiemy co możemy zrobić dla czystego powietrza i jak bardzo jest ono potrzebne dla naszego zdrowia!
Agnieszka Golińska
Dzień Piżamy
My wiemy, jak urozmaicić szkolną rutynę - Samorząd zorganizował Dzień Piżamy. Na korytarzach zaroiło się od misiów, jednorożców, panter i tradycyjnych śpiochów. W tym dniu towarzyszyło nam hasło: ,, Każdy, kto będzie przebrany, nie będzie pytany". Czekamy z niecierpliwością na Dzień Eleganta i Dresiarza.
Grzegorz Niewiadomski
Cieszmy się wiosną!
21 marca klasy młodsze powitały wiosnę. Trzecioklasiści przedstawili barwną scenkę o jej zwiastunach. Dzieci podzielone na grupy rozwiązywały krzyżówkę z hasłem, odgadywały zagadki oraz hasło główne "Gdzie bocian na dachu gniazdo buduje, tam szczęście dla domu zwiastuje". Przerywnik stanowiła zabawa muzyczno- ruchowa "Witaj, wiosno!". Uczniowie narysowali, również w grupach, wiosenne prace, które zdobią ściany korytarza edukacji wczesnoszkolnej. Na koniec odbyło się, z niecierpliwością oczekiwane, palenie zimowej panny- marzanny. Żegnaj zimo- witaj wiosno!
Dorota Stańczak
Wycieczka klasy VI do Palmiarni.
W dniu 20 marca klasa VI była w Palmiarni na zajęciach dydaktycznych „Roślinność różnych stref klimatycznych Ziemi”. Bogata w wiedzę prelekcja pozwoliła uczniom poszerzyć wiedzę z przyrody na temat różnorodności klimatów panujących na Ziemi oraz przystosowań roślin do panujących warunków. Uczniowie mogli w naturalnym środowisku zobaczyć kwiaty bananowca, wiele gatunków storczyków i roślin owadożernych, egzotyczne owoce, takie jak: mango, cytryny, mandarynki, granaty, daktyle. Dowiedzieli się skąd pochodzą niektóre przyprawy: pieprz, kardamon, liść laurowy, imbir oraz nasiona i liście herbaty i kawy. Lekcja przyrody- super!
Agnieszka Golińska
Przedstawienie profilaktyczne pt. "Dorotka po drugiej stronie tęczy"
20 marca uczniowie klas młodszych pojechali do Łodzi na spektakl pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Była to adaptacja powieści ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Dzieci śledziły przygody Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. W przedstawienie wpleciono treści ekologiczne. Spektakl niósł przesłanie: dobro zawsze zwycięża; wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej; przyjaźń pokona wszelkie przeciwności losu i warto wierzyć we własne siły. Reakcje dzieci podczas przedstawienia wskazywały na to, że bardzo się im podobało.
Dorota Stańczak
Spotkanie z wolontariuszkami
18 marca po raz kolejny naszą szkołę odwiedziły wolontariuszki z projektu Erasmus Plus. Dziewczyny z Turcji i Hiszpanii w sposób ciekawy opowiedziały o swoich krajach. Uczniowie klas I-III oraz zerówkowicze mieli przyjemność posłuchać o obyczajach, kulturze, festiwalach, strojach, a także piłce nożnej. Z "wielkim apetytem" oglądaliśmy prezentowane dania z odległych krajów. Jak miło jest podróżować... choćby tylko w czasie takich spotkań. Dzięki prezentacjom przenieśliśmy się na chwilę w dalekie, piękne strony... Może kiedyś tam właśnie udamy się w podróż? Świat jest taki piękny i warto go poznawać!
Aleksandra Kuleta- Łubisz
XXII Łódzkie Targi Edukacyjne
W dniu 14 marca 2019r. klasa 7 i 8 udały się na XXII Łódzkie Targi Edukacyjne w Atlas Arenie w Łodzi. Spora oferta szkół ponadpodstawowych, rozmowy z przedstawicielami szkół, praktyczne lekcje zawodu, pomogły uczniom we właściwym wyborze szkoły ponadpodstawowej. Braliśmy udział w akcji ratowniczej, zobaczyliśmy pokaz sztuki walki krav-maga, po której zrobiło się strasznie gorąco. Było super!
Grzegorz Niewiadomski
Tydzień warzyw
W piątek 15 marca 2019r. skończył się tydzień warzyw w naszej szkole. Tydzień pełen kolorów i witamin zapoczątkowała marchewka, następnie we wtorek uczniowie przynieśli ogórka, w środę pomidora, w czwartek paprykę, a w piątek ziemniaka. Wszystkie warzywa były doskonałym dodatkiem do drugiego śniadania w szkole. Czekamy na kolejne kolorowe akcje w naszej szkole.
Grzegorz Niewiadomski
Matematyka w obiektywie
W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany konkurs matematyczno-fotograficzny „Matematyka w obiektywie”. Celem tego konkursu było wykonanie pięciu zdjęć , na których można znaleźć pojęcia matematyczne. Zwycięzcą tego konkursu okazał się Kacper Rosiński. Ponieważ dzieciom udało się zrobić wiele ciekawych zdjęć, to wybraliśmy także najlepsze zdjęcie, które wykonał - Jakub Ścieżko. Gratulujemy!!!
Aleksandra Korczyc, Katarzyna Różalska
Wielki sukces ucznia klasy VIII
Piotr Prill, uczeń klasy ósmej naszej szkoły odniósł wielki sukces, zostając Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Spośród kilkunastu laureatów konkursu dla szkół podstawowych Piotr zajmuje siódme miejsce. Siódme miejsce w województwie łódzkim!!! Jesteśmy dumni z Piotra, serdecznie mu gratulujemy. Aby zostać laureatem, Piotr musiał ciężko pracować przez kilka miesięcy. Konkurs składał się bowiem z trzech etapów: szkolnego w listopadzie, rejonowego w styczniu i wojewódzkiego w dniu 26 lutego. W każdym z etapów Piotr zdobył odpowiednią liczbę punktów, by zakwalifikować się do kolejnego, a na ostatnim szczeblu konkursu ilość zdobytych punktów zapewniła naszemu uczniowi tytuł Laureata. Tytuł ten, poza ogromną satysfakcją, daje wymierną korzyść - Piotr ma dzięki temu zagwarantowane już dziś przyjęcie do dowolnej wybranej przez Niego szkoły średniej.
Urszula Baranowska
Dzień otwartych drzwi
5 lutego zorganizowaliśmy w szkole dzień otwartych drzwi dla dzieci, które od września rozpoczną naukę w klasie I. Nauczyciele przygotowali w klasach ciekawe pomoce dydaktyczne, z których korzystają podczas swoich zajęć. Dzieci chętnie zapoznawały się z przygotowanymi przedmiotami, oglądały otoczenie przez lornetkę, okazy przyrodnicze przez lupę, układały puzzle, zgadywały zagadki, rysowały na ekranie, zrobiły nawet kolorowego kurczaczka z tektury, papieru kolorowego i piórek. Zapraszamy "zerowiaków" do szkoły w Bedoniu!
Dorota Stańczak
"Coś słodkiego"- kiermasz domowych ciast
W ostatki, czyli 5 marca 2019r w naszej szkole odbył się kiermasz ciast domowych, który zorganizował Samorząd Uczniowski. Było to już drugie tego typu przedsięwzięcie. Choć wymagało to sporego nakładu pracy ze strony uczniów i rodziców naszej szkoły, przyniosło oczekiwane efekty. Ciasta sprzedawane były na każdej przerwie, a wybierać było w czym. Babeczki, murzynki, ciasto drożdżowe z pieca, tarta z malinami, własnoręcznie zrobione ciasteczka z czekoladą. Wszystkim rodzicom i uczniom bardzo dziękujemy za wspaniałe słodkie wypieki!
Grzegorz Niewiadomski
,,Zaszyfrowani w sieci’’
W piątek 1 marca 2019r. klasy 4-8 wzięły udział w przedstawieniu teatralnym ,,Zaszyfrowani w sieci”. Historia dotyczyła Kamila, który cały dzień spędzał z telefonem, laptopem, buszując po Internecie oraz grając w gry. Nie zważał na to, o co prosi go mama, siostra, zaniedbywał swoje obowiązki domowe i szkolne. Myślą przewodnią przedstawienia było ukazanie jak facebook, messenger, instagram, gry komputerowe w internecie zmieniają życie nastolatków w dzisiejszych czasach. Przedstawienie pokazało uczniom, co jest w życiu ważne, co buduje wzajemne relacje, jak należy korzystać z internetu i jego zasobów, komunikatorów, aby nie dać się złapać w sieć.
Grzegorz Niewiadomski
Bal karnawałowy w szkole w Justynowie
1 marca uczniowie klas I-III oraz dzieci z wszystkich grup przedszkolnych brały udział we wspaniałym balu karnawałowym, który zorganizowała dla nich Gmina Andrespol. Gościliśmy w Szkole Podstawowej w Justynowie, a czas umilała nam firma Klaunik. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Już na początku zostały powitane przez sympatycznego Klauna oraz Tygryska i Jednorożca. Oprócz tradycyjnych tańców w rytmie żywiołowej muzyki dzieci brały udział w zabawach ruchowych i konkursach. Ponadto mogły szaleć na dmuchanych zamkach i zjeżdżalni. Animatorki Klaunika malowały twarze, zamieniając je w piękne bajkowe postacie. W przerwie tańców i zabaw muzyczno-ruchowych uczestnicy podziwiali pokazy cyrkowe: akrobacje, żonglerkę, gimnastykę artystyczną, ekwilibrystykę, no i oczywiście występy wesołego Klauna. Ponadto każde dziecko mogło „wyczarować” sobie pieska, żyrafę czy też kwiatka z kolorowych balonów. Oczywiście znalazło się coś dla głodnych i zmęczonych: chwila relaksu przy słodkim poczęstunku. Każde dziecko otrzymało popcorn, pączki, wafelki i soczki. Dzieci świetnie się bawiły. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo i wesoło: uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił im spędzenie czasu w radosnej i miłej atmosferze. Do szkoły wracały we wspaniałych humorach. Dziękujemy organizatorom i sponsorom za przygotowanie tak wspaniałej zabawy!
Małgorzata Sarzyńska
Konkurs informatyczny na walentynkową kartkę świąteczną
Uczniowie klas 4-8 mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie na kartkę walentynkową wykonaną w dowolnym programie graficznym. Wszystkie nadesłane prace były ciekawe. Zwyciezcą tego konkursu okazał się Jakub Ścieżko. Gratulujemy!!!
Katarzyna Różalska
Zimowisko Komańcza- Bieszczady 2019
W dniach 11. 02- 17. 02. 2019r. grupka uczniów naszej szkoły udała się, pod opieką p. Grzegorza-pedagoga szkolnego, na zimowiska w Bieszczady. Zwiedziliśmy Zamek Królewski w Sanoku, gdzie zdobyliśmy wiele cennych informacji na temat powstawania ikon, które na tym terenie zajmują szczególne miejsce. Zobaczyliśmy, pod czujnym okiem przewodnika, Rynek Galicyjski w Skansenie w Sanoku, a w nim dawną szkołę, aptekę i straż pożarną. Po sporej dawce wiedzy w Skansenie szusowaliśmy na rakietach śnieżnych oraz nartach biegówkach w Komańczy. Po wyczerpujących wędrówkach po górach, wycieczkach w terenie, odpoczywaliśmy w saunie "ruska bania" oraz oglądaliśmy seanse w kinie na terenie naszego ośrodka. Nie można też pominąć wypoczynku w Aquaparku w Sanoku i w Lesku, a także na uwagę zasługuje nasz pobyt i prelekcja w Klasztorze Sióstr Nazaretanek w Komańczy, w którym przebywał i był więziony prymas Wyszyński w trudnych dla Polaków czasach. Na koniec udaliśmy się nad Solinę, gdzie z największej tamy w Polsce podziwialiśmy przepiękne widoki gór. Już nie możemy doczekać się wyjazdu na kolonie letnie. Było super!!!
Grzegorz Niewiadomski
Spotkanie z egzotyką
9 lutego chętni uczniowie klas młodszych i zerówki uczestniczyli w interesującym spotkaniu z egzotyką. Dwie studentki, z Chin- Linwen i Indonezji- Dinda, zaprezentowały dzieciom kulturę ich krajów. Uczestnicy nie tylko mogli obejrzeć prezentacje i filmy o tych egzotycznych, dalekich krajach. Poznali zabawy, pobawili się zabawkami i instrumentami muzycznymi. Było wesoło, kiedy „łamaliśmy języki w trzech językach”. Zachwyciły nas stroje, tańce i sztuka walki prosto z klasztoru Shaolin.
Aleksandra Łubisz
Apel podsumowujący I półrocze
8 lutego odbył się apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego. Pani Dyrektor wręczyła uczniom dyplomy za najlepsze wyniki w nauce w klasach I- VIII, a także za wysoką frekwencję. Najlepszą klasą pod względem uzyskanych wyników w nauce okazała się IVa. Ta sama klasa pochwaliła się również najwyższą frekwencją. Gratulujemy naszym najlepszym! Którzy uczniowie otrzymali dyplomy? Odsyłam do albumu fotograficznego, do galerii "Nasi najlepsi!"
Dorota Stańczak
Przedstawienie dla klas młodszych "Czarodziejskie słowa".
1 lutego uczniowie klas I- III pojechali do Łódzkiego Domu Kultury, aby obejrzeć przedstawienie pt. "Czarodziejskie słowa" Teatru Artenes z Wrocławia. Bohaterką spektaklu była księżniczka będąca długo oczekiwanym dzieckiem króla i królowej. Jej narodzinom towarzyszyła tajemnicza przestroga: "jeśli przed swoim ślubem trzykrotnie obrazi kochających ją ludzi,ściągnie na siebie nieszczęście". Zwycięstwo w tych zmaganiach umożliwiło jej dobre serce i magiczne zaklęcia, którymi okazały się słowa: proszę, dziękuję i przepraszam, czyli słowa, których księżniczka wcześniej nie uznawała. Uczniom bardzo podobało się przedstawienie.
Dorota Stańczak
Bal karnawałowy
W czwartek 7 lutego w naszej szkole odbył się, wyczekiwany przez wszystkie dzieci, bal karnawałowy. Sala udekorowana balonami zachęcała do wspólnej zabawy. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, zwierzątka, postacie z bajek, nie zabrakło również diabłów i piratów. Wszyscy bawili się znakomicie przy dźwiękach muzyki. Zabawa była urozmaicana ciekawymi konkursami, a zwycięzcy nagrodzeni zostali słodyczami. Na tańczących czekał poczęstunek, a także niespodzianka przygotowana przez Radę Rodziców- fontanna z czekolady. Na zakończenie przyznano nagrody za najciekawsze i najbardziej pomysłowe przebrania. Zanim jednak rozpoczęła się zabawa, jej uczestnicy obejrzeli przedstawienie wystawione przez aktorów „Bedońskiej Bajki” pt. „Zamieszanie w krainie bajek”, wyreżyserowane przez Panią Iwonę Górską. Zobaczyliśmy efekt „ namieszania” w naszych ukochanych bajkach. Jaś i Małgosia nie mogli odnaleźć Baby Jagi, która niespodziewanie dostała przydomek „Babcia Jagódka”. Z bajki o szewczyku Dratewce wyprowadził się smok wawelski, krasnoludki uciekły od Śnieżki, a Smerfy zatęskniły za Gargamelem. Na szczęście w krainie bajek przywrócony został porządek. Było dużo śmiechu, radości i uśmiechów wśród publiczności i aktorów. Bardzo dziękujemy Panu R. Balcerakowi za efekty świetlne i nagłośnienie, a także Panu J .Aftyce za pomoc przy dekoracji sali.
Renata Rucka - Prill
Bal maskowy kół Caritas diecezji łódzkiej
Już po raz siódmy, na balu maskowym wszystkich kół diecezji łódzkiej, nasze Szkolne koło Caritas zdobyło główną nagrodę dla szkoły. Tym razem kolonie letnie wygrał strój bałwana wykonany przez Adama Michalskiego, ucznia klasy VI. II miejsce zajął Jakub Witek w stroju pingwina. Cała nasza 7-osobowa grupa w składzie: Nikola Bernacka, Magda Alwasiak, Maja Mieczyńska, Oliwia Guba, Jakub Witek, Adam Michalski i Julia Malej wyglądała zimowo i niezwykle bajecznie. Świetnie bawiła się przy karnawałowych rytmach, zdobywając liczne nagrody.
Ilona Najder
Apel przeciw nienawiści, przemocy, pogardzie...
"Dziwny jest ten świat, w którym jeszcze wciąż mieści się tyle zła..." - usłyszeli uczniowie klas IV - VIII uczestniczący w apelu "Przeciw nienawiści, przemocy, pogardzie..." Następnie grupa dziewcząt i chłopców słowami poetów opowiedziała o niszczycielskiej sile nienawiści, złości i agresji. W dalszej części spotkania do wzajemnego poszanowania, wyrozumiałości i życzliwości wzywały zarówno kolejne recytowane wiersze, jak też własnoręcznie wykonane przez większość przybyłych uczniów napisy, na przykład: "Rozmawiajmy ze sobą!", "Człowiek człowiekowi - przyjacielem". Apel odbył się w naszej szkole w dniu 1 lutego 2019r.
Urszula Baranowska
Warsztaty dla uczniów klas młodszych- "Statystyka i jej rola w zyciu codziennym"
4 lutego odbyły się dla uczniów z klas I - III warsztaty, których celem było zapoznanie uczniów z pojęciem statystyki i rolą statystyki w życiu codziennym. W formie gier i zabaw uczniowie zbierali dane na dany temat i przedstawiali je za pomocą wykresu. Takie zajęcia poprowadziła pani Anna Buczek-Toboła, która jest pracownikiem Urzędu Statystycznego w Łodzi. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach programu "Statystyka wokół nas" oraz "Statystyka dla Smyka".
Jolanta Kuśmirek
5 Luty - Dzień Bezpiecznego Internetu
Z tej okazji w naszej szkole zostały przeprowadzone lekcje informatyki na temat zagrożeń w Internecie. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat cech pozytywnych i negatywnych w korzystaniu z Internetu. Dla chętnych został przeprowadzony konkurs informatyczny w programie Paint oraz konkurs plastyczny na plakat związany z tym dniem.
Zwycięzcami konkursu:
informatycznego zostali : Jan Królikowski oraz Matylda Maksymiuk
plastycznego: I miejsce Karolina Wlazłowska, II miejsce Jakub Ścieżko
Katarzyna Różalska
Warsztaty dla uczniów klas starszych- nowe technologie i media społecznościowe.
29 stycznia odbyły się w naszej szkole interesujące warsztaty dla uczniów klas VI, VII, VIII. Uczniowie w sposób bardzo ciekawy i niekonwencjonalny dowiedzieli się jak twórczo i odpowiedzialnie korzystać z nowych technologii i mediów społecznościowych, a przy tym zachować bezpieczeństwo poruszając się w sieci. Dopełnieniem zajęć dla uczniów były, po południu, warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Rodzice i nauczyciele mogli poznać dane statystyczne dotyczące korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież. Dowiedzieli się również jak wspomagać dzieci, aby korzystanie przez nich z nowoczesnych technologii rozwijało ich zainteresowania i wspomagało naukę szkolną.
Jolanta Kuśmirek
28 stycznia - Dzień Ochrony Danych Osobowych
W tym dniu nauczyciele wychowawcy oraz nauczyciele informatyki przeprowadzili lekcji z uczniami na temat ochrony danych osobowych. A oto wniosek:
Pamiętaj!
Przestrzeganie przepisów o ochronie danych osobowych uchroni Cię przed odpowiedzialnością karną wynikającą z ustawy o ochronie danych osobowych, ale także przed odpowiedzialnością odszkodowawczą, która może być dochodzona na drodze postępowania cywilnego.
Katarzyna Różalska
Dzień Babci i Dziadka w klasach I- III
21 stycznia odbyła się uroczystość dla ukochanych przez wnuczęta Babć i Dziadków z okazji Ich święta . W tym roku dzieci z klasy I przedstawiły legendę pt. "O Wandzie, która nie chciała Niemca", uczniowie klasy II i III recytowali wiersze, odgrywali scenki i tańczyli ku uciesze Gości. Wspólnie zaśpiewali także kilka wesołych piosenek. O dobrą jakość dźwięku zadbał tata Leny Balcerak z kl. III, któremu serdecznie dziękujemy. Dzieci przygotowały dla najbliższych serduszka z masy solnej oraz portrety. Babcie i Dziadkowie mieli nie lada zadanie- musieli się odszukać na portretach, co wcale nie było takie proste...Na koniec zaproszono Szanownych Gości na słodki poczęstunek, który przygotowały zawsze gotowe do pomocy mamy. Dziękujemy!
Dorota Stańczak
Warsztaty ze statystyki
4 stycznia odbyły się warsztaty dla uczniów klas I-III oraz 0, które miały na celu zapoznanie uczniów z pojęciem statystyki i rolą statystyki w życiu codziennym. Zajęcia poprowadził pracownik Urzędu Statystycznego w Łodzi.
Jolanta Kuśmirek
Certyfikat "Uczeń bezpieczny w sieci"
W okresie od maja do grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Aleksandry Korczyc, brali udział w konkursie dotyczącym bezpiecznego internetu. Konkurs zakończył się otrzymaniem przez szkołę certyfikatu "Uczeń bezpieczny w sieci".
Aleksandra Korczyc
Szkolny Koncert Kolęd
18 grudnia odbył się Szkolny Koncert Kolęd w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze. Do kolędowania zostało zaproszonych wiele szkół z okolicy i z Łodzi. Naszą szkołę reprezentowała Lenka Lesiak z kl. I, którą przygotowała do występu p. Elżbieta Sobczyńska.E. Sobczyńska
V Ogólnopolski Konkurs Kolęd i PastorałekDnia 8 stycznia odbył się V Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Akadami Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi. Do konkursu z naszej szkoły przystąpiła Lena Lesiak z kl. I i Karolina Wlazłowska z kl. VI pod opieką p. Elżbiety Sobczyńskiej. Do konkursu przystąpiło 700 osób. Gala konkursu odbyła się 15 stycznia w Centrum Dialogu w Łodzi. I miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Lena Lesiak z kl. I.Monika LesiakKonkurs na świąteczny wystrój klasy
W tym roku szkolnym w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najładniejszy świąteczny wystrój klasy. Uczniowie wraz z wychowawcami ślicznie ozdobili swoje sale. W każdej można było poczuć magię świąt Bożego Narodzenia.
A oto wyniki tego konkursu:
1 miejsce otrzymała klasa III
2 miejsce otrzymała klasa VI
3 miejsce otrzymała klasa "0"Katarzyna Różalska, Grzegorz Niewiadomski
Konkurs na najładnieszy stroik świąteczny
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył sie konkurs na najładniejszy stroik świąteczny. Uczniowie swoje prace wykonywali w domu wraz z rodziną. Stroiki były bardzo różne. Techniki ich wykonania zachwycały uczniów, jak i nauczycieli. Wszystkie prace były wystawione na szkolnym korytarzu, każdy mógł podziwiać i oceniać.
A oto zwycięzcy:
I miejsce- Hubert Chrudzimski IV b,
II miejsce Jakub Witek VII,
III miejsce- Wiktoria Malej II,
wyróżnienie- Oliwia Ścieżko kl. I, Michał Perka kl. VII.Katarzyna Różalska, Ilona Najder
Konkurs informatyczny na bożonarodzeniową kartkę świąteczną
Przez cały grudzień uczniowie klas 4-8 tworzyli kartki świateczne w programie graficznym Paint. Niektórzy w domowym zaciszu, inni na zajęciach komputerowych w szkole. Wszystkie nadesłane prace były piękne, dlatego trudno było wyłonić zwycięzcę. Stąd też mamy po kilka prac na jednym miejscu.
A oto wyniki:
I MIEJSCE - Jakub Ścieżko,
II MIEJSCE - Jakub Zbiciński oraz Michał Perka,
III MIEJSCE - Jakub Witek oraz Adam Michalski.Katarzyna Różalska
Jasełka 2018
Dnia 20 grudnia o godz. 17.00 w naszej szkole, jak co roku, odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów klas IV – VII pod opieką nauczycieli: p. E Kądziołki, p. I. Najder, p. R. Ruckiej – Prill i p. E. Sobczyńskiej. O piękną scenografię zadbał p. Janusz Aftyka. Przedstawienie rozpoczęło się wystąpieniem p. dyrektor J. Kuśmirek, która złożyła zgromadzonym świąteczne życzenia i zaprosiła do wspólnego kolędowania. Widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia, przeplataną walką pomiędzy dobrem i złem, oraz wysłuchali pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów. Na zakończenie zgromadzeni goście podzielili się opłatkiem i wspólnie zaśpiewali słowa piosenki „Jest taki dzień”, co wprowadziło wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku…
Renata Rucka - Prill
Przedświąteczne zajęcia dla klas młodszych
Uczniowie klas I- III spędzili ostatni dzień przed świętami w szkole na zabawach związanych z nadchodzącym Bożym Narodzeniem. Dekorowali pierniczki, recytowali wiersze o tematyce świątecznej w j. polskim i j. angielskim, śpiewali piosenki, zdobili papierowe choinki. Na koniec tradycyjnie wszyscy podzielili się opłatkiem z wychowawczyniami i rówieśnikami z klas, życząc każdemu wesołych świąt.
Dorota Stańczak
Konkurs na najpiękniejszą świąteczną dekorację klasy
Okres przedświąteczny obfitował w rozmaite konkursy. Jednym z nich była dekoracja klas. Zwycięzcą konkursu na najpiękniej przystrojoną światecznie salę lekcyjną została klasa III, II miejsce zajęła klasa VI, a III- zerówka. Uczniowie zaangażowali się w wystrój sal, tworząc niepowtarzalny nastrój, dzięki temu klasowe spotkania wigilijne upłynęły w radosnej, świątecznej atmosferze.
Ksenia Brzezińska- Rum
"Polskie Betlejem" w Domu Pomocy Społecznej w Wiśniowej Górze
19 grudnia 2018 roku odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej w Wiśniowej Górze. Nasi uczniowie, w dość licznej, bo 30- osobowej grupie, zaprezentowali podopiecznym i pracownikom domu jasełka zatytułowane "Polskie Betlejem". Przyjazna atmosfera, życzliwość w domu opieki zachęca nas do corocznego wystawiania naszego bożonarodzeniowego przedstawienia. Występ uczniów, zderzenie aniołów i diabłów, dobra i zła bardzo się podobał. Otrzymaliśmy podziękowania i gromkie brawa. Z wielką przyjemnością przyjedziemy tam za rok.
Ilona Najder
Rajd po Łodzi
W sobotę 15 grudnia 2018 r. odbył się po raz pierwszy "Zimowy Rajd" po Łodzi. Wśród uczestników byli uczniowie naszej szkoły, rodzice oraz nauczyciele. W programie rajdu było zwiedzanie Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Zobaczyliśmy też wnętrza Pałacu Herbsta. Odbyliśmy spotkanie ze sztuką, czyli byliśmy w Galerii Sztuki Dawnej. Spacerowaliśmy po „mieście w mieście", czyli po Księżym Młynie, słuchając opowieści pani przewodnik o historii i współczesności tego miejsca. Na koniec odwiedziliśmy Park Źródliska i „spotkaliśmy" kilku bohaterów na Łódzkim Szlaku Bajkowym. Wszyscy "rajdowicze" na pewno podnieśli swój poziom wiedzy o najbliższym dużym mieście w naszej okolicy. Uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe znaczki zaprojektowane, wykonane i ofiarowane nam przez mamę p. Monikę Gabarę.
Jolanta Kuśmirek
Spotkanie z wolontariuszami z Turcji i Francji
13 grudnia uczniowie klasy ósmej, siódmej i szóstej wzięli udział w spotkaniu z wolontariuszkami mieszkającymi w Turcji i Hiszpanii. Warsztaty były prowadzone w języku angielskim. Wolontariuszki pokazały kraj, w którym mieszkają od innej, nieznanej nam strony, dzięki czemu mogliśmy spojrzeć na Hiszpanię i Turcję w sposób niestereotypowy. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy na temat różnorodności kulturowej tych państw. Kolejne takie spotkania zostały zaplanowane na wiosnę.
Jolanta Kuśmirek
Szkolna akcja dla Nadii
W klasie drugiej jest chora dziewczynka, Nadia, która już od wielu tygodni pozostaje w szpitalu. Z inicjatywy rodziców zakupiono wielkiego misia i ubrano go w specjalnie przygotowaną koszulkę. Uczniowie szkoły przygotowali kartki świąteczne i laurki z ciepłymi słowami i życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. Mikołajkowy prezent, jak widać na zdjęciach przesłanych nam przez mamę Nadii, bardzo ucieszył dziewczynkę.
Dorota Stańczak
Warsztaty dekoracji bombek
Mikołajki są świetną okazją do oderwania się od codziennej szkolnej pracy. Uczniowie w klasach młodszych ubierali choinki, wykonywali świąteczne ozdoby oraz wzięli udział w warsztatach dekoracji bombek. Oczywiście nie obyło się bez brokatowego "szaleństwa". Nie tylko dekorowane bombki były różnobarwne i błyszczące, dzieci również. Ozdobione przez uczniów bombki znajdą z pewnością honorowe miejsce na domowej choince.
Dorota Stańczak
Bajka pt. "Piękna i bestia"
Zbliżają się święta, czas niespodzianek i prezentów. Pierwszym przedświątecznym upominkiem dla dzieci z klas młodszych było obejrzenie bajki pt. "Piękna i bestia" w szkole w Bukowcu. W bohaterów wcielili się nauczyciele i rodzice tworzący teatr amatorski "Gwiazdozbiór". Nasi uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie, w którym zachwycały wspaniałe stroje aktorów i świetna dekoracja.
Dorota Stańczak
Zajęcia z edukacji statystycznej
29 listopada 2018 r. uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych brali udział w spotkaniu z Panią Barbarą Spodzieja, pracownikiem Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Łodzi. Uczniowie poznali podstawowe zagadnienia dotyczących systemu statystyki. Analizowali dane statystyczne dotyczące Łodzi i innych dużych miast w Polsce na wykresach i kartogramach. Poznali różne formy prezentacji graficznej danych oraz sposoby odczytywania i interpretacji danych liczbowych. Urząd Statystyczny przekazał do biblioteki szkolnej wiele ciekawych publikacji, za co serdecznie dziękujemy.
Jolanta Kuśmirek
Kiermasz ciast
W dniu 27 listopada 2018r. odbył się ,,Kiermasz ciast" podczas którego odbył się konkurs na najlepsze ciasto. Ciasta, donuty, pączki i inne własnoręcznie zrobione, przepyszne słodkości spożywaliśmy z wielkim apetytem, a na koniec wyłoniliśmy zwycięzców. Za tak smaczne wypieki wszyscy dostaną dyplomy i nagrody!!!!.
Grzegorz Niewiadomski
Warsztaty profilaktyczne
W dniu 26.11.2018r odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne. Klasy 4 i 5 brały udział w zajęciach pt. ,,Przemoc werbalna", klasy 6 w zajęciach pod tytułem ,,Komunikacja interpersonalna" a klasy 7 i 8 ,,Problemy okresu dojrzewania". Warsztaty pozwoliły nam zrozumieć kwestie związane z agresją i przemocą oraz zasady współpracy, komunikacji nie tylko pomiędzy uczniami ale także pomiędzy uczniami i nauczycielami. Problemy okresu dojrzewania to temat, który dotyczy starszych uczniów, ale jest niezwykle ważny w okresie, w którym zaczynamy biologicznie dojrzewać. Już nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów profilaktycznych w naszej szkole.
Grzegorz Niewiadomski
Dzień Misia
Co roku 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie. Pluszowego misia znają wszyscy. To zabawka, która mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Włączyliśmy się w obchody tego dnia i w poniedziałek 26 listopada uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przynieśli pluszowego misia. To nasza kolejna akcja integrująca społeczność szkolną.
Jolanta Kuśmirek
Rajd pieszy „szlakiem historii”
W sobotę 24 listopada obył się rajd pieszy na trasie Bedoń Wieś – Rezerwat Gałków – jednostka wojskowa – cmentarz z okresu I wojny światowej i „operacji łódzkiej” - Leśnictwo Gałków. Rajd rozpoczęliśmy przy lekkich opadach deszczu i niskiej temperaturze. Jednak po godzinie pogoda się poprawiła i w świetnych nastrojach byliśmy już na etapie szukania przygody. Momentami wyznaczając nowe szlaki natrafiliśmy na tajną jednostkę wojskową. Jeszcze w pełni sił dotarliśmy do cmentarza i miejsca upamiętniającego poległych żołnierzy armii niemieckiej i rosyjskiej w „operacji łódzkiej” z okresu I wojny światowej oraz walk Wojska Polskiego z okresu II wojny światowej. Po krótkim wspomnieniu tych wydarzeń ruszyliśmy w kierunku Leśnictwa Gałków, gdzie przy ognisku czekali na nas rodzice uczniów klasy VIA i zaproszonych uczniów z pozostałych klas naszej szkoły. Wydawałoby się, że po ponad 13-sto kilometrowej trasie nie będziemy mieć sił już na nic więcej, ale po zmroku wstąpiła w nas moc, która pozwoliła nam na dodatkową akcję pod kryptonimem „niewidzialny Berek”.
Mariusz Kotelnicki
Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej „Nasza Niepodległa”
22 listopada w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej „Nasza Niepodległa” zorganizowany przez p. Ewę Kądziołkę i p. Renatę Rucką – Prill. Wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Bedoniu Wsi, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Justynowie oraz Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wiśniowej Górze. Wysłuchaliśmy wierszy polskich poetów: W. Broniewskiego, I. Krasickiego , W. Szymborskiej, A. Słonimskiego, T. Kubiaka, K. I. Gałczyńskiego oraz A. Oppmana. Jury w składzie: p. Grażyna Wieteska- aktorka Teatru Pod Lupą działającego w Łódzkim Domu Kultury i p. Małgorzata Kawula z Gminnej Biblioteki Publicznej w Andrespolu, wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII. Wysokie miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły. I miejsce w kategorii kl. IV – VI otrzymał Tomasz Nowak z klasy IV b, natomiast Zofia Milnikel z klasy VI - miejsce III. W kategorii kl. VII – VIII zwyciężyła Nikola Bernacka z klasy VII. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Renata Rucka - Prill
Społeczeństwo w statystyce.
21 listopada 2018 r. uczniowie klasy ósmej i siódmej uczestniczyli w prelekcji i warsztatach na temat: Społeczeństwo w statystyce. Zajęcia były prowadzone przez Panią Annę Luchowską, pracownika Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Łodzi. Uczniowie dowiedzieli się, czym zajmuje się statystka, na czym polega praca Urzędu Statystycznego i jak pozyskiwane są dane statystyczne. Poznali różne sposoby prezentowania tych danych oraz uczyli się je odczytywać, analizować i interpretować. W takich zajęciach będą też uczestniczyć pozostałe klasy naszej szkoły oraz najstarsza grupa z przedszkola.
Jolanta Kuśmirek
WieczornicaMasz obronić, co najlepsze by służyło Polsce jeszcze, liczy na twą pomoc dziś Ojczyzna twa- takie zadanie wyznaczyli sobie uczniowie naszej szkoły w czasie wieczornicy z okazji 100- lecia Niepodległości Polski, która to uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej w Bedoniu w dn.16 listopada 2018r. Słowami wzruszających wierszy i piosenek, wśród których nie mogło zabraknąć "Roty", czy "Pierwszej Brygady" młodzież opowiedziała o chlubnej, lecz dramatycznej drodze Polaków do niepodległości oraz o swoim przywiązaniu do Ojczyzny. Warto podkreślić,że część artystyczną uświetniła piosenka "Mury" zaśpiewana przez trzech Tatusiów. Niezwykle wzruszającym podsumowaniem uroczystości było wspólne z publicznością odśpiewanie piosenki "Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina..."Urszula BaranowskaUroczysta msza św. w intencji Ojczyzny11 listopada 2018 roku o godzinie 11.30 w kościele MB Królowej Polski w Bedoniu, odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i zmarłych pracowników naszej szkoły. Pani dyrektor Jolanta Kuśmirek i wicedyrektor Małgorzata Sarzyńska aktywnie włączyły się w liturgię słowa czytając fragmenty z Pisma świętego. Pedagog p. Grzegorz Niewiadomski zaśpiewał psalm, a uczniowie odczytali modlitwę powszechną. Mszę św. uświetnił poczet sztandarowy szkoły. Po mszy w parafialnym miejscu pamięci odbył się krótki apel upamiętniający 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji pani dyrektor, pod jedną z pamiątkowych tablic złożyła wiązankę kwiatów.Ilona NajderUroczysta msza św. w Katedrze Łódzkiej
Dnia 10 listopada 2018 roku reprezentacja naszej szkoły, w składzie: uczniowie, ich rodzice, poczet sztandarowy i dyrektor szkoły wzięli udział w uroczystej mszy św., która została odprawiona w Katedrze Łódzkiej przez bp Marka Marczaka. Msza ta była dziękczynieniem za odzyskaną Wolność Polski i Polaków, a odbyła się z inicjatywy Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ziemian im. Czcigodnej SB Wandy Malczewskiej. Po mszy była wygłoszona prelekcja przez prezesa tego Towarzystwa p. Piotra Korwin-Kochanowskiego na temat losu Ziemian w Polsce, a zwłaszcza Ziemian z województwa łódzkiego. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wysłuchali kilku utworów muzycznych.
Jolanta Kuśmirek
Uroczystość w GOK w Wiśniowej Górze
Dnia 9 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniowej Górze odbyła się podniosła uroczystość dla seniorów i kombatantów z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły. Organizatorem spotkania był Klub Seniora "Wisienki". Uczniowie recytowali patriotyczne wiersze przy dźwiękach instrumentów perkusyjnych. Adam Nowak zagrał zebranym na keyboardzie i puzonie. Seniorzy nagrodzili występy gromkimi brawami.
Renata Rucka- Prill
Dorota Stańczak
Rekord dla Niepodległej
9 listopada o godzinie 11.11 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej". Zaśpiewali wspólnie 4 zwrotki polskiego hymnu.
Dorota Stańczak
Poranek patriotyczny
Dnia 9 XI nauczycielki klas I- III wraz z uczniami zorganizowały "Poranek patriotyczny" z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Sala nr 7 została zaciemniona i oświetlona świecami. Elementami dekoracji były biało- czerwone chorągiewki oraz prace plastyczne wykonane przez uczniów na temat "Nasza Ojczyzna jest piękna". Dzieci recytowały wiersze o tematyce patriotycznej, śpiewały pieśni i piosenki. Pierwszoklasiści zaprezentowali wspaniały taniec z biało- czerwonymi chustami.
Dorota Stańczak
Iwona Górska
VI marsz upamiętniający pomordowane dzieci w obozie „na Przemysłowej”
W dniu 8 listopada 2018 r. klasy VII i VIII oraz poczet sztandarowy naszej szkoły, wzięły udział w VI marszu upamiętniającym pomordowane dzieci w obozie „na Przemysłowej” w Łodzi w czasie II wojny światowej. Uroczystość rozpoczęła msza św. w intecji dzieci, koncelebrowana przez bp Marka Marczaka w Parafii pw. Opatrzności Bożej. Następnie byli więżniowie obozu, księża, poczty sztandarowe, uczniowie i mieszkańcy Łodzi przemaszerowali do Pomnika Martorologii Dzieci „Pęknięte Serce”. Uczestnicy marszu nieśli zdjęcia ofiar obozu, których imiona i nazwiska zostały głośno odczytane. Pod pomnikiem złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicz pamięci. Wszyscy obecni odśpiewali hymn Polski. Obóz utworzono 11 grudnia 1942 r. Funkcjonował do 19 stycznia 1945 r. Nazwa pochodzi od ulicy (Przemysłowej), na której znajdowała się jego główna brama i która była wykorzystywana jako plac apelowy. Do obozu trafiały dzieci wieku od 2 do 16 lat, a nawet niemowlęta. Szacuje się, że przez obóz przeszło ok. 12 tysięcy dzieci. Ocalało około 900. Od świtu do wieczora dzieci pracowały w warsztatach na terenie obozu. „Były to dzieci jeszcze żywe, ale już umarłe, wychudzone do takich granic, jakich się nigdzie poza tym nie spotyka. Wszystkie reakcje były u nich zwolnione, poruszały się wolniej, wolniej wykonywały rozkazy, stale się spóźniały, były senne i apatyczne. Obojętniały wreszcie na wszystko i na swój własny los. Umierały podczas snu, w kolejce po zupę, na siedząco i na stojąco”. Ponieważ wtedy odebrano IM życie, dziś musimy dać IM miejsce w naszej pamięci.
Anna Turlakiewicz
Wycieczka do Warszawy klasy V i VI
W dniu 5 października 2018 r. odbyła się wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w której uczestniczyli uczniowie klasy V i VI, wraz z wychowawcami. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia interaktywnych wystaw, przeprowadzali eksperymenty naukowe, spędzili czas bardzo aktywnie. Centrum Nauki Kopernik inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Ponadto zwiedziliśmy Stare Miasto w Warszawie, byliśmy obecni przy zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po powrocie do Bedonia wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale zadowoleni.
Aleksandra Korczyc
VIII Spotkanie Szkół Polonijnych i Polskich im. Jana Pawła II
W dniach 21-28 X 2018 roku odbyło się VIII Spotkanie Szkół Polonijnych i Polskich im. Jana Pawła II w Łodzi. Na tę uroczystość przyjechali przedstawiciele polskich szkół noszących to samo imię, a także polonijnych z USA ( Boston) i Litwy (Wilno). Organizatorem był Łódzki Oddział Wspólnoty Polskiej wspierany przez senat. W naszych rodzinach gościliśmy 20 dzieci i dwie Panie wychowawczynie. Goście w domach poczuli niezwykłą życzliwość i przyjazną atmosferę. Nawiązały się liczne przyjaźnie, które zapewne będą kontynuowane w przyszłości. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów z Koła Przyjaciół Patrona. Były występy, filmy, warsztaty, wycieczki do Krakowa i Warszawy. Bedońska grupa była w Warszawie, gdzie odwiedziła miejsca związane z Ojcem Świętym. W niedzielę, podczas pożegnania były łzy wzruszenia i smutek. Żal było się rozstawać. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak uroczystego przyjęcia polskich dzieci z Litwy. Ilona Najder
Jesienne Zawody na Orientację - Złota Igła 2018
Śmiało możemy stwierdzić, że odnieśliśmy sukces! Kolejne zawody na koncie naszych uczniów i jeszcze większa frajda, a to za sprawą licznej reprezentacji z Naszej Szkoły, która w sobotnie przedpołudnie dobrze się bawiła na terenie Lasu Łagiewnickiego. Na miejscu byliśmy dużo przed wszystkimi drużynami co pozwoliło nam omówić wszystkie zasady obowiązujące podczas zawodów na orientację. Piktogramy, obsługa kompasu, budowa mapy, chipy, punkty do odnalezienia w terenie – to dopiero początek naszej przygody z orientacją. Las, podmokłe tereny, zarośla, obserwujące nas dzikie zwierzęta i 200 uczestników zawodów w biegu na orientację Złota Igła – to już wspaniała przygoda. Od początku wiedzieliśmy, że orientacja w terenie i praca z mapą to podstawa sukcesu, więc rozsądnie rozkładaliśmy siły. Z każdym kilometrem zmęczenie narastało, a czas uciekał. W tym czasie mieliśmy za zadanie odnaleźć w terenie określoną ilość punktów, starając się nie zgubić w tym dużym kompleksie leśnym. Udało się! Wszyscy dobiegli cali i zadowoleni co widać na zdjęciach. Dodam, że wszyscy nasi uczniowie załapali się na miejsca dekorowane. II miejsce zajął patrol Mp w składzie: Bartłomiej Dominiak – uczeń z klasy VA, Bartłomiej Baliński – uczeń z klasy VIIA, Mariusz Kotelnicki - nauczyciel wychowania fizycznego. V miejsce zajął patrol Ap w składzie: Bartosz Furmańczyk, Dawid Śliwiński i Ignacy Batliński – uczniowie z klasy VA, VI miejsce zajął patrol Bp w składzie: Gabriela Zajdler i Klaudia Danielczyk – uczennice z klasy VIIIA, a VI miejsce w kategorii indywidualnej BM zajął Igor Małgorzaciak – uczeń klasy VIIIA.
Gratuluję!Mariusz Kotelnicki
Wycieczka do Warszawy klas VII i VIII
21 października uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawcą p. Ewą Kądziołką i opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym chodziliśmy po granitowym bruku, wśród murów pokrytych dziurami po pociskach i emblematami Polski Walczącej. Była to prawdziwa lekcja historii, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Uczniowie wzięli także udział w lekcji muzealnej przygotowanej przez Muzeum Narodowe. Zapoznaliśmy się z najwybitniejszymi dziełami w zbiorach Muzeum oraz dowiedzieliśmy się, jak opisać dzieło sztuki. Podziwialiśmy m.in. odrestaurowany obraz J. Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”. Na zakończenie wycieczki, korzystając z pięknej pogody, odbyliśmy spacer ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście na Plac Zamkowy. To był dzień, który wszystkim dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.
Ewa Kądziołka
Renata Rucka-Prill
Sportowy październik
Na starcie XIII Biegu Jesieni stanęła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Hanna Bathelt- uczennica klasy Va oraz Pan Mariusz Kotelnicki- nauczyciel wychowania fizycznego. Bieg został zorganizowany prze UKS Wiśniowa Góra, którego start i meta znajdowały się na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze, a trasa była poprowadzona ścieżkami Lasu Kraszewskiego. Na ciekawej i momentami trudnej trasie niedościgniona była Hania, która wygrała w kategorii dziewcząt z klas IV-VI SP, a Pan Mariusz po zaciętej walce uplasował się na trzecim miejscu w kategorii Open mężczyzn. Już dziś szykujemy się do kolejnej imprezy sportowej, która odbędzie się w najbliższą sobotę na terenie Lasu Łagiewnickiego. Złota Igła Grand Prix Polski w rodzinnym biegu na orientację, to znana impreza sportowa organizowana przez UKS Orientuś, która przyciąga mnóstwo sympatyków dobrej zabawy i aktywnego wypoczynku na łonie przyrody. Bieg z mapą to ciekawe wyzwanie, w którym dość często ważniejsze od szybkiego biegania są umiejętność posługiwania się mapą i zdolność do szybkiej orientacji w terenie. Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za udane starty naszej reprezentacji w biegach na orientację.Marusz Kotelncki
"Jesień w przyrodzie i na talerzu"- zajęcia jesienne dla klas młodszych
23 października w naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów klas I- III pod hasłem "Jesień w przyrodzie i na talerzu" przygotowane i przeprowadzone przez p. I. Górska i p. D. Stańczak. Dzień rozpoczęli uczniowie klasy II prezentujac piękne wiersze o jesieni przeplatane wesołymi piosenkami. Następnie każda z klas przygotowała zdrowe przekąski. Tematem przewodnim były oczywiście owoce i warzywa. Klasa I zrobiła pyszne, kolorowe kanapki, klasa II- owocowe szaszłyki i soki warzywno- owocowe, a kl. III- sałatkę jarzynową. W pracy dzieci dzielnie wspierali rodzice, którym bardzo dziękujemy. Po wykonaniu zadania uczniowie klasy III zaprezentowali wcześniej przygotowane informacje na temat wartości odżywczych wybranych owoców i warzyw. Następnie uczniowie wykonali plakaty do wybranych haseł propagujące dietę bogatą w warzywa i owoce. Dzień zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem i zabawą ruchową do piosenki pt. "Jesień, jesieniucha".
Dorota Stańczak
Wystawy jesienne
W październiku na korytarzu edukacji wczesnoszkolnej pojawiły się kolorowe wystawy przygotowane przez uczniów klas I- III. Parapety okienne zapełniły się jesiennymi pracami plastycznymi z wykorzystaniem naturalnych okazów przyrodniczych- szyszek, gałązek, suszonych liści, łupin orzechów. Klasa I wykonała jesienny las i różnobarwne liście w użyciem plasteliny, klasa II- ludziki i zwierzątka z szyszek i łupin orzechów włoskich oraz malowane liście, klasa III- drzewa z różnych materiałów z suchymi liśćmi, rude wiewiórki i sowy z szyszek sosny pinii. Jesienna wystawa stałą się piękną dekoracją naszego korytarza. Natomiast uczniowie klas starszych przygotowali swoją wystawkę przy głównym wejściu do szkoły. Stół uginał się pod ciężarem dorodnych warzyw i smakowitych owoców.
Dorota Stańczak
Wycieczka klas IV do Tomaszowa Mazowieckiego
16 października 2018 r. klasy IV pojechały na wycieczkę do Tomaszowa Mazowieckiego. Uczniowie zwiedzili Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego oraz zagrali w grę terenową „Muzealne Podchody”, polegającą na poruszaniu się po Muzeum zgodnie ze wskazówkami zawartymi w karcie zadań, rozwiązywaniu łamigłówek i rebusów, aby odnaleźć miejsce ukrycia skarbu. Ważnymi punktami wycieczki było przejście podziemną trasą turystyczną, czyli zwiedzenie Grot Nagórzyckich, a także spacer po Rezerwacie Niebieskie Źródła. Na zakończenie- ognisko z kiełbaskami.
Renata Rucka- Prill
Wybory do Samorządu Uczniowskiego- 19.10.2018r.
Jak co roku w naszej szkole odbyła się kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, rozmowy z kandydatami, prezentacja kandydatów w klasach młodszych. Ukoronowaniem kampanii wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym, wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Każdy uczeń począwszy od klasy 1 oddał głos na swojego kandydata. O godzinie 11 Komisja Wyborcza w składzie: p. Ksenia Brzezińska-Rum, p. Mariusz Kotelnicki oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Grzegorz Niewiadomski przeliczyła głosy i ustaliła następujący wynik. Spośród oddanych głosów największą ilość uzyskali i będą pełnić w Samorządzie następujące funkcje:
Lesiak Klaudia-(kl.6) 85 głosów- przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego;
Wlazłowska Karolina-(kl.6) 84 głosy- zastępca przewodniczącego;
Sobczak Wiktoria-(kl.6) 68 głosów- sekretarz.
Nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego Serdecznie Gratulujemy!!!
Grzegorz Niewiadomski
Ślubowanie klasy I
15 października miała miejsce uroczystość przyjęcia do grona uczniowskiego tegorocznych Pierwszoklasistów. Dzieci, pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Małgorzaty Sarzyńskiej, przedstawiły program artystyczny. Po ślubowaniu na sztandar szkoły, Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Następnie dzieci odebrały pamiątkowe dyplomy i pierwsze legitymacje szkolne. Życzymy Pierwszoklasistom samych sukcesów!
Dorota Stańczak
Święto Edukacji
Świętowanie Dnia Komisji Edukacji Narodowej rozpoczęła Pani Dyrektor. Złożyła życzenia Gronu Pedagogicznemu i pracownikom szkoły. Tego dnia nie tylko Pierwszoklasiści mieli swoje ważne wydarzenie, ślubowanie. Również Pani Dyrektor Jolanta Kuśmirek została pasowana na DYREKTORA ZESPOŁU przez członków Rady Rodziców. Oto słowa Pani Dyrektor:
"Pasowania nadszedł czas, od dziś jestem jedną z Was. Dyrektora funkcję pełnię i chcę robić to rzetelnie. W ciągłym biegu, w dużym stresie, wszystko w szkoły interesie. Choć jest ciężko, mówiąc szczerze, w sukces szkoły bardzo wierzę. Wierzę w to, że nam się uda przy Patrona łask pomocy, poznać nauk wielkie cuda, odkryć wiedzy wiele mocy. Patrząc tutaj dookoła, obiecuję wszem zebranym, że ta Nasza piękna szkoła, będzie miejscem ukochanym!"
Słowa te zostały nagrodzone gromkimi brawami. Pani Dyrektor także życzymy sukcesów i zadowolenia ze swej nowej pracy.
Już po raz trzeci odbył się Szkolny Konkurs Talentów. Dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne, gimnastyczne, muzyczne i sportowe, dostarczając wszystkim obecnym wspaniałej zabawy.
Po uroczystości Rada Rodziców dodatkowo osłodziła wszystkim pracownikom szkoły ten uroczysty dzień pysznymi tortami.
Dziękujemy!
Iwona Górska, Dorota Stańczak
Obchodziliśmy Dzień Papieski
W niedzielę, 14 października wzięliśmy udział w obchodach XVIII Dnia Papieskiego. Po mszy świętej w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Bedoniu uczniowie z Koła Patrona i "Kolorowych Nutek" przygotowani przez panie Ilonę Najder i Elżbietę Sobczyńską zaprezentowali program artystyczny nawiązujący do hasła " Promieniowanie Ojcostwa". Występ został nagrodzony brawami przez parafian. Ksiądz proboszcz Włodzimierz Kujawin podziękował nam za przybycie i uświetnienie tej uroczystości. Ilona Najder
Ogólnopolski Dzień Tornistra
Ogólnopolski Dzień Tornistra to akcja edukacyjna Ministerstwa Edukacji Narodowej, która 1 października br. rozpoczyna projekt pn. Miesiąc Ważenia Tornistrów. Aby przeciwdziałać zjawisku przeciążonych plecaków ogłoszono 1 października Ogólnopolskim Dniem Tornistra. W naszej szkole od samego rana odbywały się zajęcia dotyczące właściwego pakowania tornistrów. Uczniowie klas młodszych sprawdzali, czy w ich tornistrach znajdują się wyłącznie rzeczy potrzebne na lekcjach. Demonstrowali również prawidłowe noszenie tornistra. Uczniowie z klas starszych wykonali plakaty tematyczne.
Dorota Stańczak
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
28 września na lekcji języka polskiego klasa Va obchodziła Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie przebrali się za bohaterów ulubionych powieści. Odczytaliśmy fragmenty wybranych książek: „Mitologię” J. Parandowskiego i „Mitologię” G. Kasdepke, „Czarnego mustanga” K. Maya, „Harry’ego Pottera” J.K. Rowling oraz, na zakończenie, „Pitu i Kudłatą w opałach” L. Talko. W klasowym konkursie na Mistrza Głośnego Czytania zwycięzcą został Piotr Kozanecki.
Renata Rucka- Prill
Akcja "Sprzątanie świata"
Tradycyjnie we wrześniu uczniowie i nauczyciele wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Porządkowaliśmy teren wokół szkoły i ogródek ziołowy.
Dorota Stańczak
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w tym roku została przygotowana wystawa promująca znajomość tabliczki mnożenia, a także został zorganizowany konkurs z tabliczki mnożenia. Mistrzem tabliczki mnożenia w nasze szkole został Jakub Scieżko z klasy VI.Jolanta Kuśmirek
Katarzyna Różalska
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.
Dnia 3 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. To rok dużych zmian. Uczniów, nauczycieli i rodziców przywitała nowa Pani Dyrektor mgr Jolanta Kuśmirek, a grono pedagogiczne wzbogacili nowi nauczyciele. Życzymy wszystkim sukcesów i jak najlepszych wyników w nauce.
Dorota Stańczak
ROK SZKOLNY 2017/18
Powitaliśmy wiosnę!
21 marca uczniowie klas młodszych tradycyjnie powitali nadejście kalendarzowej wiosny. Klasa IIIb przedstawiła tematyczną inscenizację. Uczniowie klasy II i IIIa recytowali wiersze. Były zabawy rytmiczno- ruchowe, zagadki, krzyżówki, szyfrowanki i kolorowanki. Na koniec zajęć dzieci wykonały marzanny, które potem spaliły na ognisku żegnając zimę, witając wiosnę.
Kolejne zwycięstwo Caritasu w Bedoniu!
Już po raz szósty Szkolne Koło Caritas zdobyło nagrodę główną dla szkoły. Tym razem kolonie letnie w Drzewocinach wygrał strój papugi, wykonany przez Jakuba Witka ucznia klasy VI. III miejsce zajęła uczennica klasy IV Julia Malej. Cała nasza 6-osobowa ekipa w składzie: Nikola Bernacka, Magda Alwasiak, Maja Mieczyńska, Julia Malej, Kuba Witek, Olek Trębicki wyglądała niezwykle kolorowo i barwnie. Świetnie bawiła się przy karnawałowych rytmach. Zdobywała także liczne nagrody w cząstkowych konkursach balu. film
Zabawa karnawałowa
Już za nami wspaniała, niesamowita, roztańczona, hałaśliwa, kolorowa zabawa karnawałowa! Niezwykle zaangażowane mamy z Rady Rodziców przygotowały dzieciom świetną imprezę. Były oczywiście konkursy z nagrodami, tańce i pyszny poczęstunek. Zanim jednak zaczęło się karnawałowe szaleństwo, aktorzy "Bedońskiej bajki" pokazali nam "Królewnę Śnieżkę". Śmiechu było co niemiara!
Szczególne podziękowania składamy Panu Rafałowi Balcerakowi, który kolejny raz poświęca swój czas, by zaskakiwać widzów i bawiących się niesamowitymi efektami świetlnymi oraz super nagłośnieniem. Już tęsknimy za kolejną taką zabawą!
Dzień Babci i Dziadka
Uroczystość odbyła się 22 stycznia. Przybyło na nią naprawdę wielu gości. Uczniowie klas I- III przygotowali program artystyczny, a w nim: wiersze, piosenki, taniec oraz "Familiadę", która wspaniale rozbawiła wszystkich. Po części artystycznej Babcie i Dziadkowie otrzymali nie lada zadanie- musieli się rozpoznać na portretach rysowanych przez wnuczęta. Na koniec goście i wnuczęta poczęstowali się słodkościami przygotowanymi przez mamy naszych uczniów.
Jasełka
Jasełka przygotowała p. A. Korczyc z uczniami z klas starszych. Odbyły się one po zmroku w przepięknie przystrojonej i oświetlonej sali gimnastycznej. W tym roku zadbał o wystrój i oprawę muzyczną tata Lenki Balcerak z klasy II.
Dzień Misia
24 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Misia. Głównymi bohaterami uroczystości stały się pluszowe przytulanki. Uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią przygotowali przedstawienie dla kolegów z klas młodszych o niedźwiadkach ze znanych bajek oraz przedstawili historię pluszowego misia. Były też pląsy, piosenki, scenki i zagadki. Uczniowie wykonali grupowe prace plastyczne, czyli oczywiście misie, które przez pewien czas będą ozdobą korytarza.
Zwieńczeniem Dnia Misia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Mój przyjaciel miś” kierowanego do uczniów klas I-III. Głosy na poszczególne prace oddawali nauczyciele i wszyscy uczniowie szkoły. I miejsce zdobył miś Wiktorii Fic z kl. IIIb, II miejsce- praca Hanny Michalskiej z kl. II i III miejsce zdobył Hubert Chrudzimski z kl. IIIb. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Święto Edukacji
Jak co roku o tej porze nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły. Najpierw jednak pochwalili się swoją wiedzą, umiejętnościami recytatorskimi, tanecznymi i wokalnymi. Otrzymali legitymacje, dyplomy i upominki od klas trzecich.
Tego dnia odbyła się także II edycja Szkolnego Konkursu Talentów- były piosenki, wiersze, scenki kabaretowe, popisy akrobatyczne, gimnastyczne, taneczne i gra na instrumentach. Publiczność nagradzała występujących gromkimi brawami. Wielu uczniów już planuje swoje przyszłoroczne występy.